Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
frnk-z-hnizda

Námět do výuky pro:

O ptačích rodičích a dětech

To, že vajíčko je jedním ze symbolů jara, není náhoda. A nebude to trvat dlouho a pípání a štěbetání se začne ozývat ze všech hnízd po celé republice. Jak to ti ptáci dělají, že dokáží nakrmit tolik hladových krků? No, musejí se pěkně otáčet. Pojďte s námi nakouknout do života ptačích rodinek a jejich mláďat.

Frnk z hnízda

Malé, ale věčně hladové zobáčky co neustále pípají a pípají. I tak vypadá jaro. Ať už u čápů, vlaštovek či špačků, scénář je všude stejný. Hlavním úkolem jejich rodičů je sehnat co nejvíc potravy, aby ptáčata pěkně sílila a rostla. Musí se totiž pořádně připravit na den, kdy poprvé vyletí z hnízda. A to je v životě každého ptáčka důležitý den. Proč? V naší hře Frnkni z hnízda si i vy můžete vyzkoušet, že naučit se létat není žádná legrace. A jak jste si rozšířili vědomosti o životě ptactva, si zase ověříte v pracovních listech. Můžete se také vypravit pozorovat ptáčky do lesa s pracovním listem od státního podniku Vojenské lesy a statky ČR.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Péče o mláďata

Tento pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ ověří vaše znalosti o tom, jak se špaček, čáp a poštolka starají o svá mláďata. Pokud nevíte, pusťte si video, kde najdete nápovědu!

Pracovní list: Čapí a špaččí potrava

Tento pracovní list pro žáky 1. stupně ZŠ ověří vaše znalosti o potravě špačka a čápa. Poznáte rostliny a živočichy na obrázku? Pokud budete potřebovat poradit, pusťte si k vyplňování pracovního listu video!

Pracovní list: Jarní vycházka do lesa I

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Vezme vás na jarní procházku do lesa, kde se dozvíte spoustu nového o ptácích. Zdroj: Vojenské lesy a statky dětem - www.deti.vls.cz, autor Vojenské lesy a statky ČR, s.p.

Hra: Frnkni z hnízda

Vybrané kapitoly

Jaro je tady!

Všechno, co jste chtěli vědět o jaru, máte zde na jednom místě. Ukážeme vám, co se děje v říši hmyzu, ptáků i rostlin. Také máme pár tipů na to, jak si jaro přinesete domů, a podíváme se, jak ho…

1. stupeň ZŠ
Jaro je tady!

ČT edu nejsou pouze videa

845

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání