Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Komunikace: jak se svět dorozumívá?

Základní pravidlo komunikace zní: “Nelze nekomunikovat.” Všechny naše pohyby, výrazy nebo slova mají určitý význam, kterému rozumí každý, kdo patří do lidské společnosti. Od dávných dob proto vznikají další tajné jazyky, kterými se spolu baví jen určitá skupina lidí, aby uchránili například nějaké velké tajemství.

Komunikace

Podívejte se s námi na různé formy komunikace - verbální, neverbální a alternativní. Dozvíte se také, jak se dorozumívají neslyšící a jak funguje znaková řeč. Objevíte tajnou řeč zvířat a zjistíte, jaký význam mohou mít doteky. Pokud tohle všechno už znáte a nebojíte se výzev, zkuste vyřešit naše šifry nebo se naučit Morseovku. Můžete si také vymyslet svoji vlastní tajnou řeč a uchránit tak svá tajemství před celým světem!Videa k námětu

Materiály k námětu

Morseovka, šifry a dorozumívání

Co je to Morseovka, k čemu je dobrá a jak jinak je možné ještě zakódovat zprávu se dozvíte v této příručce. Zkuste si vymyslet také vlastní šifru!

Pracovní list: Morseovka, šifry a dorozumívání

Zábavný list k letním aktivitám, který je součástí projektu, kde jsme spolupracovali se Skauty. Zkuste si vyluštit pomocí brožurky i naší šifru!

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání