Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Co všechno chrání UNESCO v České republice?

O tom, že na seznamu světového dědictví UNESCO najdeme historické centrum Prahy, asi víte. Jenže nálepku UNESCO toho v naší malé zemi nese mnohem víc. Tahle organizace OSN, která si klade za cíl ochranu jedinečných kulturních i přírodních památek pro budoucí generace, prozkoumala Českou republiku doslova od Aše až po Jablunkov a našla celou řadu budov, přírodních jevů, ale i tradic a řemesel, která stojí za to pečlivě střežit.

UNESCO v České republice

Jízda králů, modrotisk nebo geopark Český ráj jsou jen některé příklady méně známých památek pod UNESCO ochranou. Připravili jsme pro vás přehled hmotného,…

Jízda králů, modrotisk nebo geopark Český ráj jsou jen některé příklady méně známých památek pod UNESCO ochranou. Připravili jsme pro vás přehled hmotného, nehmotného a přírodního dědictví v České republice ve třech námětech. Ty vás podrobně seznámí s poklady, které lze v našich luzích a hájích spatřit na vlastní oči. Pojďte se s námi tedy podívat, kam se můžete vypravit na unikátní výlet a prožít tak dobrodružství bezesporu světových rozměrů.

Náměty

Probíhá načítání