06:48
Výroba podzimního lampionu dá sice trochu práce, ale výsledek stojí za to. Budete potřebovat barevné listy stromů, čajovou svíčku, alobal, štětec, disperzní lepidlo, pečicí papír, drátek, šídlo, nůžky, papírovou krabičku od sýrů a sešívačku. Každý lampion je originál a záleží jen na vás, jak bude vypadat.
Chcete se přestrojit za čerta? Máme pro vás skvělý doplněk! Vyrobte si s námi čertovské rohy na čelence a můžete vyrazit na mikulášský rej! Potřebovat budete červený filc, šablonu rohů, duté vlákno, čelenku, nůžky, fix a tavnou pistoli. S námi se proměníte v zástupce pekla dřív, než stihnete pořádně zablekotat.
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit knihu. Budeme potřebovat barevný papír, fixy, lepidlo, provázek, jehlu, pravítko, špendlík, šídlo, kleštičky, sešívačku a nůžky. Pusťte se do toho s námi!
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit bublifuk. Budete potřebovat: misku, PET lahev, lžičku, fixu, nůžky, tekutý prostředek na mytí nádobí, nůž, cukr, vodu a olej.
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit pomůcku na poznávání barev. Budeme potřebovat: barevné papíry, ruličky od toaletního papíru, nůžky, lepidlo a lékařské špachtle.
Vyrobili nebo koupili jste někomu dárek a nemáte ho do čeho dát? Už ho máte zabalený a zbyl vám balicí papír? Pojďme se podívat na jednoduchý návod, jak si ze zbytku balicího papíru vyrobit dárkovou tašku. Kromě balicího papíru potřebujete ještě lepidlo, lepicí pásku, oboustrannou lepicí pásku, dva proužky tvrdého papíru a samozřejmě nůžky. Pokud tohle všechno máte, můžete se směle pustit do práce.
Chybí vám doma adventní výzdoba? Zkuste s námi vytvořit jednoduchou svíčku z pomeranče. Budete potřebovat pomeranč, lis na citróny, knot, zbytky svíček, prkýnko, vonný olej, sklenici od zavařeniny, kastrůlek s vodou, vařič a pomoc dospělého. Nebude to dlouho trvat a provoní vám celý pokoj raz, dva.
Konec dubna je spojován s pálením čarodějnic. Pokud si vzpomeneme na čarodějnice z pohádek, jistě si vybavíme i jejich kočičí kamarády. A protože kočka a čarodějnice neodmyslitelně patří k sobě, vyrobíme si se Šikuly kočičí čarodějnický klobouk. Potřebovat budeme: černý karton A3, barevné papíry, kousek provázku, pastelky, voskovky, lepidlo, nůžky, fix, kancelářskou sešívačku a tavnou pistoli.
V pořadu Šikulové vám děti ukáží, jak si vyrobit pomocí vlny a papíru dekorativní velikonoční ovečku. Budete potřebovat tvrdý papír, vlnu, nůžky, tužku, lepidlo a fix. Tak vzhůru na to!
Chybí vám doma ještě nějaká velikonoční výzdoba? Tak si s námi pojďte vyrobit zajímavou nádobu na vajíčka ve tvaru zajíčka. Budeme k tomu potřebovat barevný papír, bílý tvrdý papír, štětec, knoflíky, lepidlo, nůžky, špejle, šídlo, barvu, vatu, tavicí pistoli a plechovku.
Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit olympijské medaile. Budeme potřebovat: karton, stuhu, tužku, tavnou pistoli, nůžky, víčko, zlatý, stříbrný a měděný sprej.
14 104
861
4 793
1 146
148
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.