03:01
V pořadu se učíme výslovnost hlásky L, hrajeme hru na předvádění hudebních nástrojů, hru na paměť s procvičováním výslovnosti písmene L a učíme se básničku na písmeno L. Dále se učíme dýchání do břicha.
Když děti učí telka! Vítat jaro písničkou nás naučí Karolína Řepová. V minulém díle jsme vítali jaro říkadlem, nyní k němu ještě přidáme písničku, kterou si procvičíme. Ale to není všechno. Vyrobíme si vlastní perkusní hudební nástroj! Jak na to? To vám ukážeme. Vše doprovodíme pohybem a určitě budeme mít dobrou náladu.
Myslíte si, že dýchání je hračka? Správné dýchání je důležité. Co nám s tím může pomoci? Pořad se věnuje také možnostem práce s hlasem (šeptání, volání, změna barvy hlasu…) a na závěr radí, jak o svůj hlas správně pečovat.
Pojďme si společně poslechnout a zazpívat píseň Chlupatý kaktus. Zpívat ji bude Jan Maxián s Jitkou Molavcovou. Na piano bude hrát Jan Maxián. Tuto píseň napsal Emil František Burian a Josef Grus.
Pojďme si společně poslechnout píseň, která se nazývá Hokejista, zazpívá nám ji Jitka Molavcová s Janem Maxiánem. Tuto píseň napsal Jiří Pazour a Josef Kainar. Na piano bude hrát Jan Maxián.
Mladí ladí dětem prostřednictvím metody Timbalooloo žáky seznámí s českou, moravskou i židovskou hudbou. Vyzkouší si improvizaci a obměnu textu známých písní. To celé v českém a anglickém jazyce.
Pojďme si společně poslechnout a zazpívat píseň Co já všechno dovedu, kterou zazpívá Jitka Molavcová a doprovodí ji na piano Jan Maxián. Tuto píseň napsal Jiří Suchý a Jiří Šlitr.
13 623
866
4 839
1 159
149
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.