02:02
Divadlo Járy Cimrmana si připomínalo čtyřicet let s cimrmanovskými hrami představením tvořeným ukázkami z některých jeho her. Podívejte se na takovou ukázku ze hry Vyšetřování ztráty třídní knihy.
Divadlo Járy Cimrmana si připomínalo čtyřicet let s cimrmanovskými hrami představením tvořeným ukázkami z některých jeho her. Podívejte se na takovou ukázku ze hry Posel z Liptákova.
Divadlo Járy Cimrmana si připomínalo čtyřicet let s cimrmanovskými hrami představením tvořeným ukázkami z některých jeho her. Podívejte se na takovou ukázku ze hry Dlouhý, Široký a Krátkozraký.
Divadlo Járy Cimrmana si připomínalo čtyřicet let s cimrmanovskými hrami představením tvořeným ukázkami z některých jeho her. Podívejte se na takovou ukázku ze hry Švestka.
Podívejte se na záznam představení z Žižkovského divadla k jubilejnímu výročí založení Divadla Járy Cimrmana. Představení je komponované jako psaní do nebe Ladislavu Smoljakovi, které je jednak osobní vzpomínkou Zdeňka Svěráka a také ukázkami připomíná slavné inscenace a osobnosti tohoto netradičního divadla.
Divadlo Járy Cimrmana si připomínalo čtyřicet let s cimrmanovskými hrami představením tvořeným ukázkami z některých jeho her. Podívejte se na takovou ukázku ze hry Lijavec.
Byli jezuité opravdu největší nepřátelé českých knih a páter Koniáš ten nejhorší z nich, jak se traduje? V animovaném videu si přiblížíme nástup rekatolizace v českých zemích, pálení českých knih, činnost jezuitů a zakládání knihoven. Pozornost si zaslouží i působení Bohuslava Balbína.
Pohádka o tom, kterak se pradědeček schoval před lijavcem v hostinci, kde se zrovna konal loupežnický bál v maskách. Jak si s touto společností pradědeček poradil? A co se stalo, když do hospody vstoupil lord Haverlock z Londýna? Dozvíte se z vyprávění bratrů Josefa a Karla Čapkových!
Tragikomickou hru Milana Kundery o jednom dějství se čtyřmi vizemi, absurdní drama odehrávající se za 2. světové války v době stanného práva během jedné hodiny – Majitelé klíčů – které se od 60. let na českých profesionálních jevištích kvůli autorově zákazu nehrálo, uvedlo roku 2021 Národní divadlo v Brně ve velkolepé výpravě s působivými jevištními metaforami a světelnými i zvukovými efekty v režii Martina Glasera.
V rozhovoru se spisovatelem a dramatikem Arnoštem Goldflamem se dozvíme, jakým způsobem píše své divadelní hry, co jej inspiruje k tvorbě a z jakého důvodu nedovolil změnit konec ve své divadelní hře Doma u Hitlerů, ze které uvidíme krátkou ukázku.
12 692
703
4 235
1 150
69
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.