Jak to bylo na masopustu? Děti se seznámí s tradicí masopustu, zjistí, proč se koná i jak probíhá slavnostní průvod na jeho počest. Rodina řezbáře Tomše nám skrze příběhy odehrávající se v průběhu kalendářního roku ukáže, jak naši předkové žili na vsi skromné, ale veselé životy v souladu s přírodou. Video inspirované lidovými zvyky a písněmi navazuje na poetiku klasických Trnkových filmů. Pohádka je vhodná také jako doplňkový materiál k výuce češtiny pro cizince.
Bajka O lvu a myši, kterou předčítá herec Tomáš Töpfer. Příběh vypráví o starém lvu, který se jednoho dne slituje nad myší a pustí ji ze svých spárů na svobodu. Když ho později zajme lovecká výprava, oplatí mu myška jeho laskavost. Pohádka je vhodná také jako doplňkový materiál k výuce češtiny pro cizince.
Kdo byli tři králové? Děti se seznámí s tradicí svátku Tří králů i s jeho historií a také uvidí, jak probíhá oslava na jejich počest. Rodina řezbáře Tomše nám skrze příběhy odehrávající se v průběhu kalendářního roku ukáže, jak naši předkové žili na vsi skromné, ale veselé životy v souladu s přírodou. Video inspirované lidovými zvyky a písněmi navazuje na poetiku klasických Trnkových filmů. Pohádka je vhodná také jako doplňkový materiál k výuce češtiny pro cizince.
Víte, že zajíčci jsou odvážná a nebojácná zvířátka, která se nezaleknou žádného dobrodružství? Přesvědčte se sami! / А чи знаєте ви, що зайчики - сміливі і безстрашні тварини, яким не страшні жодні пригоди? Подивіться самі!
Italská pohádka Kocour lorda Whittingtona, kterou předčítá herečka Naďa Konvalinková. Příběh vypráví o sirotkovi, který pracuje u bohatého pána. Protože se u něj množí myši, koupí sirotek kocoura. Netuší však, že díky němu přijde k obrovskému bohatství.
Všichni známe pohádky o zvířátkách nebo o princeznách, ale určitě jste ještě neslyšeli příběhy o našich tatíncích. Slovo ,,táta" používáme běžně každý den, v tomto příběhu se ale tatínek stává superhrdinou, který dokáže vyřešit i velmi zapeklitou situaci.
Pohádka Moudrý kocour, kterou předčítá herečka Naďa Konvalinková. Příběh vypráví o malé víle, která ztratí svůj závoj. Bez něj se však nemůže vrátit do vílího světa. Vydává se proto hledat moudrého kocoura a požádat ho o pomoc.
Bajka O žábách, kterou předčítá herec Tomáš Töpfer. Příběh vypráví o tom, jak si žáby přestanou vážit svého bezstarostného života v mokřadech a začnou se hádat. Svým chováním však rozzlobí vládce bohů, a ten jim za trest zvolí žabího krále. Tím je ale čáp…
13 343
747
4 559
1 255
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.