03:01
Když děti učí telka! Vítat jaro písničkou nás naučí Karolína Řepová. V minulém díle jsme vítali jaro říkadlem, nyní k němu ještě přidáme písničku, kterou si procvičíme. Ale to není všechno. Vyrobíme si vlastní perkusní hudební nástroj! Jak na to? To vám ukážeme. Vše doprovodíme pohybem a určitě budeme mít dobrou náladu.
Když děti učí telka! Těšíte se na jaro? My také! Zkusíme ho přivítat. S Karolínou Řepovou ho budeme vítat říkadlem, které doprovodíme "hrou na svoje tělo". Pomůže nám lépe si zapamatovat slova.
Pojďme si společně poslechnout a zazpívat píseň o malé holčičce Lucince, která poztrácela všechny věci, protože byla nepořádná. Píseň zazpívá Jitka Molavcová a Jan Maxián, který k tomu bude hrát na piano. Tuto píseň napsal Zdeněk Mara a Zdeněk Borovec.
Písničku o dopisu z letního tábora od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře jste jistě už někdy slyšeli. Možná jste i zažili něco podobného jako Barbora v písničce, možná ne. Každopádně si ji můžete zazpívat a zlepšit si tak náladu a celý den.
Mladí ladí dětem prostřednictvím metody Timbalooloo žáky seznámí s africkou hudbou, poví jim legendu o hudebním nástroji balafonu (africký xylofon) a zopakují si písně z předchozího dílu. To celé v českém a anglickém jazyce.
Pojďme si společně poslechnout a zazpívat píseň Sluníčko, kterou nám zazpívá Jitka Molavcová s Janem Maxiánem, který bude hrát také na piano. Jitka Molavcová píseň doprovodí na ukulele. Autoři písně jsou Jiří Suchý a Jiří Šlitr.
Pojďme si společně poslechnout a zazpívat píseň Lachtani, kterou nám zazpívá Jitka Molavcová a Jan Maxián. Je to píseň o lachtaní rodině. Na piano bude hrát hudebník Jan Maxián. Tuto píseň napsal Jarek Nohavica.
Že by angličtinu mělo umět i malé bejby, zpívají děti se Zdeňkem Svěrákem v písničce Angličtina. Zazpívejme si s nimi a naučme se nová anglická slovíčka. Jak se řekne déšť a jak se řekne luk. Hele duha, říká malý kluk.
13 980
796
4 756
1 355
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.