09:40
Skákání gumy je další dříve velice populární hra, kterou nám představí Herní slabikář. Byla to oblíbená hra maminek a babiček, kterou si krátily dlouhé chvíle o přestávkách ve škole.
Pořad Zpívánky si nejspíš pamatujete ze svého vlastního dětství i vy. Také děti, které se narodily v jednadvacátém století, se mohou seznámit s lidovými písněmi, zvyky, tradicemi a způsobem života, který naši předkové žili. V krátkých příbězích představíme písničky i dobový kontext, ve kterém vznikly. V tomto díle se naučíme píseň: My tři králové.
Pořad vysvětluje, jaké mohou být knihy (např. encyklopedie, slabikář) a k čemu je používáme. Dále popisuje, co všechno je potřeba k výrobě knížky a jak se jmenují lidé, kteří knihy píšou nebo ilustrují. Děti se naučí, jak se s knížkami správně zachází a kam se ukládají. Dozvědí se také, co je to knihovna a jaký má význam.
Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem Q. Michal Nesvadba názorně dětem ukazuje, jak se toto tiskací písmeno píše, a vyhledává slova, která tímto písmenem začínají. A také věci, které ho připomínají. A co písmeno Q připomíná vám?
Pořad seznamuje děti s výslovností písmena „F“ za pomoci hudebně pohybových her a dramatizace. Hlavní hrdina dětem ukáže, jaký je rozdíl ve slovech s písmenem „F“ a bez něj (rak/frak). Do těchto činností děti zapojí celé tělo a na konci pořadu se seznámí s písní „Fenek“.
Pořad ukazuje, co se stane, když se nesprávně vyslovuje písmeno Ř. Na začátku se děti rozcvičí, následuje vysvětlení významů slov při špatné výslovnosti tohoto písmena. Součástí ukázky je i nácvik správné výslovnosti.
Ukázka seznamuje děti s písmenky Š, Ž, Č. Pomocí hudebně pohybových her a dramatizace dětem vysvětluje významy slov při správné a naopak nesprávné výslovnosti těchto písmen.
Když děti učí telka! Vítat jaro písničkou nás naučí Karolína Řepová. V minulém díle jsme vítali jaro říkadlem, nyní k němu ještě přidáme písničku, kterou si procvičíme. Ale to není všechno. Vyrobíme si vlastní perkusní hudební nástroj! Jak na to? To vám ukážeme. Vše doprovodíme pohybem a určitě budeme mít dobrou náladu.
Pojďte se s námi hýbat! V tomto díle se seznámíme s hudebním nástrojem zvaným cimbál. S pomocí tohoto netradičního hudebního nástroje se naučíme píseň Čiže sú to koně. Ale pozor, nic lehkého to nebude, musíme se k písni naučit i pohyb. Jste připraveni na cvičení s cimbálem? Tak pojďme na to!
Pořad Zpívánky si nejspíš pamatujete ze svého vlastního dětství i vy. Také děti, které se narodily v jednadvacátém století, se mohou seznámit s lidovými písněmi, zvyky, tradicemi a způsobem života, který naši předkové žili. V krátkých příbězích představíme písničky i dobový kontext, ve kterém vznikly. V tomto díle se naučíme Která je ta hvězdička má.
Pořad ukazuje, co se stane, když se nesprávně vyslovuje písmeno L. Na začátku se děti rozcvičí, následuje vysvětlení významů slov při špatné výslovnosti tohoto písmena. Součástí ukázky je i nácvik správné výslovnosti.
Rozhýbej se a užij si legraci s klasickou hudbou. Společně vystrašíme a zaženeme ducha a seznámíme se s jazzovým umělcem a trombonistou Glenem Müllerem.
Tančíte rádi? Tak to jste tady správně. S námi se každý obývák promění v taneční parket. Společně si vyzkoušíme nejrůznější taneční figury, jejich kombinace a variace, nějaké nové si vymyslíme, a hlavně si to užijeme! Jsme tu proto, abychom vás inspirovali a udělali z vás krále či královnu každého tanečního parketu. Dneska si ukážeme, jak se tančilo ve 30. letech v Chicagu.
Rozhýbej se a užij si legraci s klasickou hudbou. Ukážeme si, co je to akordeon, jak vypadá a také jak funguje.
Tančíte rádi? Tak to jste tady správně. S námi se každý obývák promění v taneční parket. Společně si vyzkoušíme nejrůznější taneční figury, jejich kombinace a variace. Nějaké nové si vymyslíme a hlavně si to užijeme! A my jsme tu proto, abychom vás inspirovali a udělali z vás krále či královnu každého tanečního parketu. Dneska si ukážeme, jak to vypadá, když se tančí kočičí tanec.
Rozhýbej se a užij si legraci s klasickou hudbou. Naučíme se break dance, valčík i polku. Nakonec si zatančíme charleston, který si oblíbil český skladatel Bohuslav Martinů.
Tančíte rádi? Tak to jste tady správně. S námi se každý obývák promění v taneční parket. Společně si vyzkoušíme nejrůznější taneční figury, jejich kombinace a variace. Nějaké nové si vymyslíme a hlavně si to užijeme! Jsme tu proto, abychom vás inspirovali a udělali z vás krále či královnu každého tanečního parketu. Dneska si ukážeme, jak to vypadá, když se tančí Vánoční tanec.
9 800
379
2 105
851
49
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.