Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
11352
Ochránce 4.díl: Finanční audit školy

05:00

Ochránce 4.díl: Finanční audit školy

Školský ombudsman Pelán řeší případ odborné školy, která využívá práci studentů k černým zakázkám. Probíhá finanční audit školy a na základě zjištěných skutečností ohledně hospodaření se schází mimořádné zasedání zastupitelstva. Ředitel školy je ze své pozice odvolán.

Materiály ke stažení

Ochránce: Doporučení MŠMT k zabezpečení jednotného postupu při uzavírání smlouvy o praktickém vyučování

Doporučení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy k zabezpečení jednotného postupu při uzavírání smlouvy o obsahu, rozsahu a podmínkách konání praktického vyučování realizovaného na pracovištích fyzických či právnických osob, které mají oprávnění k činnosti související s daným oborem.

Ochránce: Co zajímá účetní a právníky - průvodce pro školy

Dokument Národního ústavu pro vzdělávání (nyní NPI) popisuje daňové a právní aspekty, věnuje se těmto bodům: daňové odpočty, stipendium a další motivační příspěvky, odměna za produktivní činnost, DPH, financování z projektů a dotací, pojištění žáka ve firmě.

Ochránce: Produktivní činnost žáka nebo studenta - výklad školského zákona

Výklad školského zákona z webu MŠMT, který upřesňuje pravidla výkonu praktického vyučování a praktické přípravy s ohledem na povahu činnosti studentů a případný ekonomický prospěch, který může tato činnost přinášet subjektu, u něhož se praktické vyučování či příprava vykonává.

Mohlo by vás také zajímat

Probíhá načítání