01:55
Školský ombudsman se pokouší získat informaci o černých zakázkách, pro které vedení odborné školy využívá studenty.
Školský ombudsman Pelán řeší případ odborné školy, která využívá práci studentů k černým zakázkám. Probíhá finanční audit školy a na základě zjištěných skutečností ohledně hospodaření se schází mimořádné zasedání zastupitelstva. Ředitel školy je ze své pozice odvolán.
Nabízíme záznam odborné diskuze navazující na 4. epizodu seriálu Ochránce s titulem „Mužská záležitost“. Tento díl je zaměřený na propojení lokální politiky a školství a dále na problematiku fyzických trestů ve školách. Moderuje Marie Bastlová, moderátorka podcastu "Ptám se já" na Seznam Zprávách. Diskutující: Pavel Klíma, náměstek hejtmana Jihočeského kraje pro školství Sofia Hladíková, ředitelka ZŠ Kocbeře Jaroslav Jirásko, bývalý ředitel ZŠ Lázně Bělohrad a ex-viceprezident Asociace ředitelů základních škol
Zástupce ředitele se schází se školským ombudsmanem. Přemlouvá ho, aby mu pomohl v záležitosti jmenování nového ředitele a dalšího fungování školy. Jeho snahou je zmanipulovat konkurzní řízení na výběr ředitele školy.
Za sousedkou Lidu přijíždí návštěva z USA. Sára a její rodina se snaží návštěvě nejen co nejvíce přiblížit českou zemi a její kulturní památky, ale také tradice, zvyklosti a symboly české státnosti. Mladý George z USA a Sára se utkají v soutěži, kdo zná Česko lépe. Oba mile překvapí a Lidu se raduje, že mládež na tom se znalostmi o vlasti není tak špatně, ba naopak.
Fašismus máme většinou spojený s druhou světovou válkou. Ukázka přibližuje, kdy a proč fašismus vznikl a v jaké podobě se s ním můžeme setkat i dnes.
Současný grafický designér Petr Babák představuje vizuální styl a orientační systém pro NTK (Národní technická knihovna v Praze, 2009). Další ukázkou orientačního systému pro interiéry veřejných budov je Nová scéna Národního divadla, pro kterou navrhl řešení zvané Loginform (1978) grafický designér Rostislav Vaněk.
Tři desítky osobností hodnotí klíčové okamžiky 30 let po sametové revoluci. Svobodná československá republika neměla dlouhého trvání. Touha Slováků po samostatném státě byla veliká, a tak už na konci roku 1992 došlo k rozpadu České a Slovenské Federativní Republiky. Pozitivní bylo, že rozdělení proběhlo klidně a bez násilí. Pouto mezi oběma národy navíc nevymizelo a Češi se Slováky k sobě mají nadále velmi blízko.
13 123
738
4 476
1 229
69
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.