09:16
Skákání gumy je další dříve velice populární hra, kterou nám představí Herní slabikář. Byla to oblíbená hra maminek a babiček, kterou si krátily dlouhé chvíle o přestávkách ve škole.
Pořad Zpívánky si nejspíš pamatujete ze svého vlastního dětství i vy. Také děti, které se narodily v jednadvacátém století, se mohou seznámit s lidovými písněmi, zvyky, tradicemi a způsobem života, který naši předkové žili. V krátkých příbězích představíme písničky i dobový kontext, ve kterém vznikly. V tomto díle se naučíme píseň: My tři králové.
Pořad ukazuje, co se stane, když se nesprávně vyslovuje písmeno Ř. Na začátku se děti rozcvičí, následuje vysvětlení významů slov při špatné výslovnosti tohoto písmena. Součástí ukázky je i nácvik správné výslovnosti.
Pořad seznamuje děti s písmenem „K“ pomocí dramatizace a hudebně pohybových her. Ukazuje, co se stane, když se písmeno „K“ vysloví špatně a slova tak získají úplně jiný význam. Nakonec se děti seznámí s písní „Kakadu“.
Tančíte rádi? Tak to jste tady správně. S námi se každý obývák promění v taneční parket. Společně si vyzkoušíme nejrůznější taneční figury, jejich kombinace a variace, nějaké nové si vymyslíme, a hlavně si to užijeme! Jsme tu proto, abychom vás inspirovali a udělali z vás krále či královnu každého tanečního parketu. Dneska si ukážeme, jak to vypadá, když lev spí a hroši tančí.
Pořad ukazuje, co se stane, když se špatně vyslovuje písmenko Z. Na začátku se děti rozcvičí pomocí hudebně pohybových aktivit, dechového cvičení a dramatizace. Následně jsou vysvětleny rozdíly ve významech slov při správné a špatné výslovnosti tohoto písmenka (např. zub/sup).
Cukr, káva, limonáda... to není objednávka v restauraci, ale je to hra, kterou nás naučí Herní slabikář. Je to hra, která se hraje od pradávna po celém světě. Pojďte se naučit její pravidla a pak už hurá do toho.
Rozhýbej se a užij si legraci s klasickou hudbou. Naučíme se break dance, valčík i polku. Nakonec si zatančíme charleston, který si oblíbil český skladatel Bohuslav Martinů.
Ťukaná je další hra, kterou nám představí Herní slabikář. Ťukaná se hraje s kameny. Je to hra, která vznikla asi před 200 lety v Americe, stala se pravděpodobně předchůdkyní dnešní košíkové.
Víte, k čemu slouží taková kniha? Jestli si myslíte, že je jen na čtení, tak to jste na velkém omylu. Pojďte se s námi podívat, co se dá s knihou všechno dělat. Třeba si s její pomocí protáhnout tělo.
Pořad ukazuje, co se stane, když zaměníme písmena Š, Č, Ž. Na začátku se pomocí hudebně pohybových aktivit a dramatizace děti rozcvičí. Následně jsou vysvětleny rozdíly ve významech slov při špatné výslovnosti těchto písmen (např. šít/sít).
Tančíte rádi? Tak to jste tady správně. S námi se každý obývák promění v taneční parket. Společně si vyzkoušíme nejrůznější taneční figury, jejich kombinace a variace. Nějaké nové si vymyslíme a hlavně si to užijeme! A my jsme tu proto, abychom vás inspirovali a udělali z vás krále či královnu každého tanečního parketu. Dneska si ukážeme, jak to vypadá, když se tančí Irský tanec.
Pojďte se s námi hýbat! V tomto díle Hýbánek s námi bude cvičit také květina. Naučíme se píseň Na tom pražským mostě a protáhneme si tělo, jako to dělají květiny. Vždyť nejen slunečnice otáčí se za sluncem!
Pořad Zpívánky si nejspíš pamatujete ze svého vlastního dětství i vy. Také děti, které se narodily v jednadvacátém století, se mohou seznámit s lidovými písněmi, zvyky, tradicemi a způsobem života, který naši předkové žili. V krátkých příbězích představíme písničky i dobový kontext, ve kterém vznikly. V tomto díle se naučíme píseň: A já tě nechci.
Pořad Zpívánky si nejspíš pamatujete ze svého vlastního dětství i vy. Také děti, které se narodily v jednadvacátém století, se mohou seznámit s lidovými písněmi, zvyky, tradicemi a způsobem života, který naši předkové žili. V krátkých příbězích představíme písničky i dobový kontext, ve kterém vznikly. V tomto díle se naučíme Fašank, fašank.
13 496
756
4 598
1 305
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.