09:03
Jak to bylo na masopustu? Děti se seznámí s tradicí masopustu, zjistí, proč se koná i jak probíhá slavnostní průvod na jeho počest. Rodina řezbáře Tomše nám skrze příběhy odehrávající se v průběhu kalendářního roku ukáže, jak naši předkové žili na vsi skromné, ale veselé životy v souladu s přírodou. Video inspirované lidovými zvyky a písněmi navazuje na poetiku klasických Trnkových filmů. Pohádka je vhodná také jako doplňkový materiál k výuce češtiny pro cizince.
Bajka O lvu a myši, kterou předčítá herec Tomáš Töpfer. Příběh vypráví o starém lvu, který se jednoho dne slituje nad myší a pustí ji ze svých spárů na svobodu. Když ho později zajme lovecká výprava, oplatí mu myška jeho laskavost. Pohádka je vhodná také jako doplňkový materiál k výuce češtiny pro cizince.
Kdo byli tři králové? Děti se seznámí s tradicí svátku Tří králů i s jeho historií a také uvidí, jak probíhá oslava na jejich počest. Rodina řezbáře Tomše nám skrze příběhy odehrávající se v průběhu kalendářního roku ukáže, jak naši předkové žili na vsi skromné, ale veselé životy v souladu s přírodou. Video inspirované lidovými zvyky a písněmi navazuje na poetiku klasických Trnkových filmů. Pohádka je vhodná také jako doplňkový materiál k výuce češtiny pro cizince.
Pohádka z knihy Josefa Koláře Z deníku kocoura Modroočka II, kterou předčítá herečka Květa Fialová. Příběh vypráví, jak kocour Modroočko šel se svým kamarádem na procházku za komín. Co vše prožijí na své dobrodružné cestě?
Veterinář Radim Fiala předčítá napínavé zvířecí příběhy Lucie Křesťanové svému papouškovi Žakovi, který ovládá znakovou řeč a veterinářovo vyprávění do ní simultánně převádí. Pohádky o zvířátkách tak mohou sledovat i malí neslyšící. V tomto díle si užijí pohádku o koktavé boxerce Bince, která sice neuměla pořádné „haf“, ale zato byla opravdu chytrá a odvážná.
Pohádka Káča a čert, kterou předčítá herec Matouš Ruml. Příběh vypráví o selce Káče, kterou si nikdo nechce vzít za ženu. Je totiž tak zlá, že se jí bojí i samotný čert.
Pohádka Jak prodali krk a uši, kterou předčítá herečka Nina Divíšková. Příběh vypráví o kocourcích, kteří se neradi myjí. Proto vymýšlí různé způsoby, jak se tomu vyhnout. Jednou se dokonce rozhodnou, že prodají svůj krk a uši.
Pojďte si s námi poslechnout dračí příběhy. Pohádku předčítá ,,dračí babička", která vás seznámí se všemi dráčky z této knihy. Ale nebojte se, ne každý drak chce princeznu k obědu. Tady existují i hodní draci. Nevěříte? Tak se pojďte přesvědčit.
Už název pohádky napovídá, že její hlavní postava, chlapec Frantík, dělá všecko naopak. A tím také způsobuje svým rodičům velké starosti. Co Frantík udělá, když ho tatínek varuje před strašidlem Krumem? Vyprávění je tlumočeno do znakového jazyka.
Všichni známe pohádky o zvířátkách nebo o princeznách, ale určitě jste ještě neslyšeli příběhy o našich tatíncích. Slovo ,,táta" používáme běžně každý den, v tomto příběhu se ale tatínek stává superhrdinou, který dokáže vyřešit i velmi zapeklitou situaci. Tento díl je přeložen do znakové řeči.
Veterinář Radim Fiala předčítá napínavé zvířecí příběhy Lucie Křesťanové svému papouškovi, doktoru Žakovi, který ovládá znakovou řeč a veterinářovo vyprávění do ní simultánně převádí. Pohádky o zvířátkách tak mohou sledovat i malí neslyšící.
Kohoutek a slepička nejsou spokojení se svým obydlím ve stodole a chtějí si postavit nové. Radí se proto s různými zvířátky, jak si domeček staví ona. Co jim poradila? Jak to se stavbou dopadlo? Pozorně poslouchejte. Vyprávění je tlumočeno do znakového jazyka.
13 464
755
4 588
1 300
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.