Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

21. století - světové dějiny

Rozšiřující materiály:

Délka videa:

Stupeň vzdělání:

Vybrané filtry:

Smazat vše

Řadit podle:

Seřadit podle...

Zobrazuji 1-4 z 4
Ian Millar - desetinásobný účastník olympiády
02:18

Ian Millar - desetinásobný účastník olympiády

Některé sporty lze dělat na vrcholové úrovni hodně dlouho. Kanaďana Iana Millara ale asi jen tak někdo nepřekoná. V parkuru se účastnil deseti olympiád a to jednou vynechal kvůli bojkotu olympijských her v Moskvě v roce 1980! Naposledy pod olympijskými kruhy závodil v roce 2012 v Londýně.

Schengenský prostor
04:56

Schengenský prostor

V roce 2007 vstoupila Česká republika spolu s dalšími osmi zeměmi Evropské unie do Schengenského prostoru. Lidé tak mohou cestovat mezi mnoha státy Evropy, aniž by byli kontrolováni na hranicích. Schengen však neusnadnil jen cestování, ale i mezinárodní obchod.

Mezinárodní spolupráce při výzkumu vesmíru
08:57

Mezinárodní spolupráce při výzkumu vesmíru

Astronaut NASA Leroy Chiao hodnotí mezinárodní spolupráci při výzkumu vesmíru a naznačuje, kam by se mohlo lidstvo posunout za 20 let. Spolupráce při stavbě a zajišťování provozu mezinárodní stanice ISS přinesla dle jeho názoru i zlepšení vztahů mezi spolupracujícími zeměmi. Navzdory očekávání se ale nezlepšila spolupráce s Čínou. V rozhovoru s redaktorem ČT Danielem Stachem popisuje Leroy Chiao čínský vesmírný program jako těžko předvídatelný. Čína bere svůj vesmírný program velmi vážně, na výzkum vydává po Spojených státech nejvíce finančních prostředků. O záměrech a vizích Číňanů však lze pouze spekulovat na základě informací, které Čína sama oficiálně uvolní.

Milan Štěrba: český hrdina z Afghánistánu
06:26

Milan Štěrba: český hrdina z Afghánistánu

Teroristické útoky 11. září 2001 v USA vedly k invazi americké armády do Afghánistánu s cílem zničit islamistické vedení státu a rozbít teroristickou organizaci al-Káida. Vojenské mise v Afghánistánu se účastnili i čeští vojáci. Jeden z nich, Milan Štěrba, zahynul v roce 2008 spolu se čtyřmi dánskými vojáky při jednom ze sebevražedných atentátů a stal se tak pravděpodobně prvním vojákem zabitým ve vojenském konfliktu od druhé světové války.

Probíhá načítání