Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Zpívánky

Cyklus lidových písní pro děti

Zde najdete všechny materiály k tomuto pořadu

Videa

Zpívánky: Ach synku, synku
05:02

Zpívánky: Ach synku, synku

Pořad Zpívánky si nejspíš pamatujete ze svého vlastního dětství i vy. Také děti, které se narodily v jednadvacátém století, se mohou seznámit s lidovými písněmi, zvyky, tradicemi a způsobem života, který naši předkové žili. V krátkých příbězích představíme písničky i dobový kontext, ve kterém vznikly. V tomto díle se naučíme píseň Ach synku, synku.

Zpívánky: Jede, jede pán Ján
05:25

Zpívánky: Jede, jede pán Ján

Pořad Zpívánky si nejspíš pamatujete ze svého vlastního dětství i vy. Také děti, které se narodily v jednadvacátém století, se mohou seznámit s lidovými písněmi, zvyky, tradicemi a způsobem života, který naši předkové žili. V krátkých příbězích představíme písničky i dobový kontext, ve kterém vznikly. V tomto díle se naučíme Jede, jede pán Ján.

Zpívánky: Hájo, hájedlo
04:50

Zpívánky: Hájo, hájedlo

Pořad Zpívánky si nejspíš pamatujete ze svého vlastního dětství i vy. Také děti, které se narodily v jednadvacátém století, se mohou seznámit s lidovými písněmi, zvyky, tradicemi a způsobem života, který naši předkové žili. V krátkých příbězích představíme písničky i dobový kontext, ve kterém vznikly. V tomto díle se naučíme Hájo, hájedlo.

Zpívánky: Ten chlumecký zámek
04:50

Zpívánky: Ten chlumecký zámek

Pořad Zpívánky si nejspíš pamatujete ze svého vlastního dětství i vy. Také děti, které se narodily v jednadvacátém století, se mohou seznámit s lidovými písněmi, zvyky, tradicemi a způsobem života, který naši předkové žili. V krátkých příbězích představíme písničky i dobový kontext, ve kterém vznikly. V tomto díle se naučíme Ten chlumecký zámek.

Zpívánky: Jede sedlák do mlejna
05:10

Zpívánky: Jede sedlák do mlejna

Pořad Zpívánky si nejspíš pamatujete ze svého vlastního dětství i vy. Také děti, které se narodily v jednadvacátém století, se mohou seznámit s lidovými písněmi, zvyky, tradicemi a způsobem života, který naši předkové žili. V krátkých příbězích představíme písničky i dobový kontext, ve kterém vznikly. V tomto díle se naučíme Jede sedlák do mlejna.

Zpívánky: Čerešničky
04:10

Zpívánky: Čerešničky

Pořad Zpívánky si nejspíš pamatujete ze svého vlastního dětství i vy. Také děti, které se narodily v jednadvacátém století, se mohou seznámit s lidovými písněmi, zvyky, tradicemi a způsobem života, který naši předkové žili. V krátkých příbězích představíme písničky i dobový kontext, ve kterém vznikly. V tomto díle se naučíme Čerešničky.

Zpívánky: Bude zima, bude mráz
04:44

Zpívánky: Bude zima, bude mráz

Pořad Zpívánky si nejspíš pamatujete ze svého vlastního dětství i vy. Také děti, které se narodily v jednadvacátém století, se mohou seznámit s lidovými písněmi, zvyky, tradicemi a způsobem života, který naši předkové žili. V krátkých příbězích představíme písničky i dobový kontext, ve kterém vznikly. V tomto díle se naučíme Bude zima, bude mráz.

Zpívánky: Pod našima okny
04:50

Zpívánky: Pod našima okny

Pořad Zpívánky si nejspíš pamatujete ze svého vlastního dětství i vy. Také děti, které se narodily v jednadvacátém století, se mohou seznámit s lidovými písněmi, zvyky, tradicemi a způsobem života, který naši předkové žili. V krátkých příbězích představíme písničky i dobový kontext, ve kterém vznikly. V tomto díle se naučíme Pod našima okny.

Zobrazit další videa

Náměty k výuce

3 náměty

Pracovní listy

6 pracovních listů Další listy

Vánoční koleda: Byla cesta, byla ušlapaná

Naučte se s námi koledu Byla cesta, byla ušlapaná. Můžete se ji podle not nejen zazpívat, ale také zahrát na nějaký hudební nástroj.

Pracovní list: Nesem vám noviny

Procvičte si, jak dobře znáte text koledy Nesem vám noviny.

Vánoční koleda: Narodil se Kristus Pán

Naučte se s námi koledu Narodil se Kristus Pán. Můžete se ji podle not nejen zazpívat, ale také zahrát na nějaký hudební nástroj.

Vánoční koleda: Nesem vám noviny

Naučte se s námi koledu Nesem vám noviny. Můžete se ji podle not nejen zazpívat, ale také zahrát na nějaký hudební nástroj.
Probíhá načítání