Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Ptáčata

Unikátní časosběrný projekt o třídě dětí z okraje společnosti

Zde najdete všechny materiály k tomuto pořadu

Videa

Třída dětí z okraje společnosti: Zpětná vazba od učitelů
05:32

Třída dětí z okraje společnosti: Zpětná vazba od učitelů

Desetiletý časosběrný projekt Ptáčata je o třídě dětí z okraje společnosti. Děti z „brněnského Bronxu“ do společné třídy před deseti lety nesvedla jen náhoda. Rodiče jiných dětí totiž nechtěli společnou třídu s Romy. Projekt umožňuje unikátní pohled na životy dětí v průběhu posledních deseti let. Všichni stojí na prahu dospělosti a jejich budoucnost je otevřená. Jak se jim daří, jaké jsou jejich možnosti a jak se svým potenciálem naloží? A co Ptáčata přinesla svým pedagogům?

Třída dětí z okraje společnosti: Růženka
05:42

Třída dětí z okraje společnosti: Růženka

Desetiletý časosběrný projekt Ptáčata je o třídě dětí z okraje společnosti. Sledujeme desetiletý vývoj introvertní Růženky, která krásně malovala. Jejím snem je přestat se bát mluvit a vyučit se v oboru kadeřnice.

Třída dětí z okraje společnosti: Alenka
13:21

Třída dětí z okraje společnosti: Alenka

Desetiletý časosběrný projekt Ptáčata je o třídě dětí z okraje společnosti. Tento díl sleduje životní příběh Alenky, křehké a drobné dívky s pevným rodinným zázemím. Patřila mezi nejnadanější kameramany, její videa zaujala diváky svojí spontánností a živelností. A jak se jí daří dnes? Dostála svému snu a stala se z ní kadeřnice? Na prahu dospělosti Alenka bohužel zažila velmi traumatickou zkušenost, která výrazně ovlivnila její následující životní období.

Třída dětí z okraje společnosti: Janek
08:15

Třída dětí z okraje společnosti: Janek

Zhlédněte desetiletý časosběrný projekt Ptáčata o třídě dětí z okraje společnosti. Sledujeme desetiletý vývoj Janka, který byl už od malička považován za mimořádně nadaného sportovce. Jak se Janek popral s dospíváním a jak se mu dařilo ve sportu i v osobním životě dál?

Třída dětí z okraje společnosti: Jana
17:27

Třída dětí z okraje společnosti: Jana

Desetiletý časosběrný projekt Ptáčata je o třídě dětí z okraje společnosti. Společně sledujeme desetiletý vývoj hezoučké dívenky Jany, adoptované v pěti letech romskou rodinou. Kvůli své nezkrotné povaze a potížím se soustředěním si však často těžko hledala cestu ke svým spolužákům. Velmi blízko měla jen k sestřenici Alence. Jak zvládne Janička období dospívání, změnu třídního učitele a přechod na střední školu? Dokáže se přiblížit své biologické rodině?

Třída dětí z okraje společnosti: Patrik
08:18

Třída dětí z okraje společnosti: Patrik

Desetiletý časosběrný projekt Ptáčata je o třídě dětí z okraje společnosti. Společně sledujeme desetiletý vývoj Patrika, jednoho z nejvýraznějších protagonistů uplynulých epizod. Patrik měl odjakživa problémy s agresivním vystupováním vůči svému okolí a už jako malý kluk často mluvil o tom, že mezi jeho největší obavy patří to, že někoho v afektu zbije a půjde kvůli tomu do vězení. Ostatně v jednom z dílů úvodní série jsme mohli vidět vyhrocenou situaci ze školy v přírodě s Patrikem v hlavní roli, která skončila údery i brekotem na pokoji spolužáků.

Třída dětí z okraje společnosti: Uctění památky Václava Havla
09:58

Třída dětí z okraje společnosti: Uctění památky Václava Havla

Desetiletý časosběrný projekt Ptáčata je o třídě dětí z okraje společnosti. Děti z „brněnského Bronxu“ do společné třídy nesvedla jen náhoda. Rodiče jiných dětí totiž nechtěli společnou třídu s Romy. Projekt umožňuje unikátní pohled na jejich životy nejen ve školním prostředí, ale i v soukromí. Jak se Ptáčata seznamují s osobností Václava Havla a uctívají jeho památku?

Třída dětí z okraje společnosti: Protest proti hernám
12:43

Třída dětí z okraje společnosti: Protest proti hernám

Desetiletý časosběrný projekt Ptáčata je o třídě dětí z okraje společnosti. Děti z „brněnského Bronxu“ do společné třídy nesvedla jen náhoda. Rodiče jiných dětí totiž nechtěli společnou třídu s Romy. Ptáčata se rozhodla uspořádat svou vlastní demonstraci. Za co budou děti demonstrovat? Co jim nejvíc vadí? Dokážou si sehnat i potřebné povolení pro její uskutečnění?

Zobrazit další videa
Probíhá načítání