Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Kde bydlely princezny

#

Stupeň vzdělání

Vybrat

Předměty

Vybrat

Délka videa

nerozhoduje do 5 minut do 10 minut do 15 minut do 30 minut do 45 minut nad 45 minut

Našli jsme pro vás videí: 6

Hrad Pernštejn

05:56

Hrad Pernštejn

Ukázka popisuje historii hradu Pernštejn, který nebyl nikdy dobyt.

Gotická hradní kaple na Křivoklátě

01:22

Gotická hradní kaple na Křivoklátě

Jeden z nejstarších a nejvýznamnějších středověkých hradů českých králů se pyšní zachovalou gotickou hradní kaplí. Do současné podoby ji nechal vybudovat Vladislav Jagellonský. Máme zde jasný důkaz, že gotika byla opravdu barevná, a ne ponurá, šedá a smutná. Oltář nás překvapí obrazy čtyř českých patronů: Václava, Víta, Prokopa a Zikmunda, které spatříme po zavření obou křídel.

Zámek Hluboká nad Vltavou

04:36

Zámek Hluboká nad Vltavou

Pasáž popisuje zámek v Hluboké nad Vltavou, který vlastnil po 300 let rod Schwarzenbergů. Zámek je zajímavý například dochovanou kuchyní.

Zámek Červená Lhota

04:28

Zámek Červená Lhota

Ukázka popisuje historii renesančního vodního zámku Červená Lhota v jižních Čechách.

Hluboká

16:53

Hluboká

Kde v Čechách bydlely princezny? S Jakubem Wehrenbergem a Haničkou se poučme o historii zámku Hluboká, který byl původně strážným hradem. Později byl přestaven na zámek a předlohou mu byl anglický královský zámek Windsor. Posledními majiteli zámku byli Schwarzenbergové, kteří zde pobývali téměř 300 let.

Červená Lhota

16:28

Červená Lhota

Kde v Čechách bydlely princezny? Víte, jak vypadá vodní zámek? Bydlela na něm i Zlatovláska. Historie zámku Červená Lhota sahá až do 14. století a jeho fasáda má neobvyklou barvu. Opravdu byla natřena na červeno, aby se zakryly krvavé skvrny? Dozvíme se při prohlídce zámku s Jakubem Wehrenbergem a Haničkou.

Probíhá načítání