Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Čtení do ouška

#

Stupeň vzdělání

Vybrat

Předměty

Vybrat

Délka videa

nerozhoduje do 5 minut do 10 minut do 15 minut do 30 minut do 45 minut nad 45 minut

Našli jsme pro vás videí: 143

Pohádka: Kmotr kocour

09:50

Pohádka: Kmotr kocour

Pohádka Kmotr kocour, kterou předčítá herečka Naďa Konvalinková. Příběh vypráví o chudém uhlíři, který se vydá hledat kmotra pro svého syna Petra. Protože nikdo jiný nemá zájem, rozhodne se tedy pro kocoura. Díky němu se však Petr naučí řemeslu a dokonce zachrání království před loupežníky.

Pohádka: Moudrý kocour

09:43

Pohádka: Moudrý kocour

Pohádka Moudrý kocour, kterou předčítá herečka Naďa Konvalinková. Příběh vypráví o malé víle, která ztratí svůj závoj. Bez něj se však nemůže vrátit do vílího světa. Vydává se proto hledat moudrého kocoura a požádat ho o pomoc.

Pohádka: Kocour lorda Whittingtona

09:54

Pohádka: Kocour lorda Whittingtona

Italská pohádka Kocour lorda Whittingtona, kterou předčítá herečka Naďa Konvalinková. Příběh vypráví o sirotkovi, který pracuje u bohatého pána. Protože se u něj množí myši, koupí sirotek kocoura. Netuší však, že díky němu přijde k obrovskému bohatství.

Pohádka: Kocour Felix

09:56

Pohádka: Kocour Felix

Italská pohádka Kocour Felix, kterou předčítá herečka Naďa Konvalinková. Příběh vypráví o kocourovi Felixovi, který zachrání princeznu Karolínu. Od té doby si pak společně každý den hrají. Kromě toho však Felix dohlíží, aby se princezna také učila a našla si správného ženicha.

Pohádka: O kurážném Třináctkovi

09:07

Pohádka: O kurážném Třináctkovi

Italská pohádka O kurážném Třináctkovi, kterou předčítá Taťána Medvecká. Příběh vypráví o třinácti bratrech, kteří se vydají do světa. Dorazí do království a žádají krále o almužnu. Když však dostanou za úkol vyhnat vlka, odvahu prokáže jen jeden. A to ten nejmladší, Třináctek.

Pohádka: Na chytrou ženu je i čert krátký

08:58

Pohádka: Na chytrou ženu je i čert krátký

Slovenská pohádka Na chytrou ženu je i čert krátký, kterou předčítá herečka Taťána Medvecká. Příběh vypráví o třech mládencích, kteří se upíšou ďáblu, aby získali bohatství a práci. Před peklem je může zachránit jen úkol, který čert nedokáže splnit. Mládenci tak požádají o radu své manželky.

Pohádka: Čtyři nevěsty

08:29

Pohádka: Čtyři nevěsty

Pořad vypráví africkou pohádku Čtyři nevěsty, kterou čte herečka Taťána Medvecká. Příběh vypráví o krásné dívce, která onemocní. Vyléčí ji až cizinec, který si ji za to chce vzít za ženu. Její otec ji však přislíbí ještě dalším třem zájemcům. Protože neví, jak situaci vyřešit, požádá o pomoc šamana.

Pohádka: Krásná Žaneta

09:19

Pohádka: Krásná Žaneta

Francouzská pohádka Krásná Žaneta, kterou předčítá herečka Taťána Medvecká. Příběh vypráví o princi, který zabloudí k domovu obrů. Setká se s obří dcerou Žanetou a okamžitě se do sebe zamilují. Aby však spolu mohli být, musejí nejdříve utéct před Žanetinými lidožravými rodiči.

Pohádka: Jak přišly na svět opice

03:03

Pohádka: Jak přišly na svět opice

Vietnamská pohádka Jak přišly na svět opice, kterou předčítá herečka Taťána Medvecká. Příběh vypráví o starci, který přijde na svatbu žebrat o jídlo. Všichni kromě nehezké služky ho vyženou. Když však ze služky udělá krasavici, svého činu litují. Dokáže jim stařec odpustit?

Pohádka: Jako vejce vejci

06:00

Pohádka: Jako vejce vejci

Vietnamská pohádka Jako vejce vejci, kterou předčítá herečka Taťána Medvecká. Příběh vypráví o duchovi, který se zamiluje do ženy. Promění se v jejího muže, který zrovna odešel do války. Po jeho návratu však jdou oba před soud, aby ženě dokázali, kdo je ten pravý.

Pohádka: Jezerní víla

08:52

Pohádka: Jezerní víla

Německá pohádka Jezerní víla, kterou předčítá herečka Taťána Medvecká. Příběh vypráví o jezerní víle, která pomůže mlynáři vrátit štěstí. Za oplátku požaduje to, co mu doma přibyde. Když se však mlynář vrátí domů, zjistí, že to je právě narozený syn. Co musí udělat pro jeho záchranu?

Pohádka: Baba Jaga

09:11

Pohádka: Baba Jaga

Ruská pohádka Baba Jaga, kterou předčítá herečka Taťána Medvecká. Příběh vypráví o holčičce Vasilise, která dostane od svého otce kouzelnou panenku. S její pomocí se pak nemusí bát, když ji zlá macecha pošle za Babou Jagou pro oheň.

Načíst další videa
Probíhá načítání