Okruh pro:

Zelené Vánoce

Vánoce jsou v mnoha případech obdobím nakupování, konzumu a následného vyhazování. Ale nemusejí být. Stačí se trochu zamyslet a užít si svátky s ohledem na životní prostředí. Nebojte, nebude to nijak těžké či složité. Přinášíme vám spousty tipů na udržitelnější oslavy, dárky i dekorace. Vánoce s námi získají zpátky svůj původní význam svátků pokory a lásky k lidem a přírodě.

Pokud chceme slavit udržitelně, vůbec to neznamená, že si nebudeme dávat dárky a zdobit stromeček. Jen je třeba vědět, co to znamená, jak takový udržitelný dárek vypadá a čím ozdobit zeleného krasavce tak, aby to zbytečně nezatěžovalo životní prostředí. Pojďte se s námi podívat, jak na to. A pak už vám jen popřejeme co nejkrásnější vánoční svátky. 


Zelené Vánoce

Náměty do výuky

Nejsledovanější videa

23 videí
Zobrazit další videa

Nejstahovanější pracovní listy

17 listů

Pracovní list: Pohádka o perníkové chaloupce

Předvánoční čas si zpříjemníme pohádkou O perníkové chaloupce. Pracovní list je určen pro žáky 1. a 2. ročníků. Je zaměřen na aktivní naslouchání a rozpoznání emocí postav z pohádky.
1. stupeň ZŠ
ČJ a literatura

Pracovní list: Problém odpad - chce to nápad!

Pracovní list se věnuje problematice odpadů a jak s nimi v každodenním životě zacházet. Konkrétněji se zabývá tématem vratných kelímků, dotovaných kompostérů, bioodpadu v bytě a tzv. svátkům konzumu.
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Ekologie
Časová náročnost:
20 minut
Zobrazit další pracovní listy

ČT edu nejsou pouze videa

1 137

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání