Okruh pro:

Technologie pomáhají

Protéza pro zraněného čápa, tvorba mrtvých hudebních gigantů, stanovení diagnóz, doručování balíčků, šetření přírodních zdrojů, zachraňování lidí z nedostupných míst… To všechno jsou úkoly, které by v nejbližší budoucnosti mohly řešit moderní technologie. Ukážeme si, že budoucnost, o níž psal Karel Čapek před 100 lety, se pomalu, ale jistě blíží.

Nemáme teď ale na mysli apokalyptické vize ze sci-fi románů, kdy roboti převezmou kontrolu nad světem. Skutečnost je mnohem prozaičtějšího charakteru. Mohou nám pomoci ve spoustě oblastí našich životů. Pokud se tedy roboti naučí, jak chodit po schodech. Cože? Vysvětlíme si, proč o tom mluvíme. V následujících námětech si představíme, co všechno znamená umělá inteligence, odkud se vzala a kde všude se s ní potkáváme už dnes. Připraveni? Pojďme na to.

Technologie pomáhají

Náměty do výuky

Nejsledovanější videa

34 videí
Zobrazit další videa

Nejstahovanější pracovní listy

11 listů

Pracovní list: Umělá inteligence

Umělá inteligence nebo také roboti už nejsou jen postavy ze sci-fi filmů. Jsou to technologie, které nám denně usnadňují život. V pracovním listu bude vaším úkolem sestrojit si svého robota.
1. stupeň ZŠ
Informatika
Časová náročnost:
45 minut

Doporučení pro využívání umělé inteligence na základních a středních školách

Přinášíme vám dokument, který může sloužit jako startovní bod pro zapojení AI i do vaší školy. Doporučení poslouží všem (ředitelům, učitelům, žákům i rodičům) a týkají se sedmi základních oblastí: otevřené komunikace; individualizace učení; gramotnosti v oblasti AI nebo například práv dětí.
1. stupeň ZŠ
2. stupeň ZŠ
Střední škola
O vzdělávání
Štítek Aktuálně
Zobrazit další pracovní listy

ČT edu nejsou pouze videa

1 137

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání