Rok plný hudby

Tradice oslav Roku české hudby proběhne letos ve velkém. V březnu totiž uplyne 200 let od narození jednoho z nejvýznamnějších českých skladatelů Bedřicha Smetany. Výročí 120 let od úmrtí si letos připomeneme také u hudebního skladatele Antonína Dvořáka. Roky končící čtyřkou mají v české hudbě podobný význam jako osmičkové roky pro národ a stát. Až podivuhodně často vycházejí na výročí narození, úmrtí či vytvoření stěžejních děl významných českých skladatelů.

Připravili jsme náměty, ve kterých oslavíme hudbu napříč všemi styly a žánry. Součástí metodických doporučení najdete společné aktivity, které jsou zaměřeny na rozvoj spolupráce, na vzájemnou diskuzi s respektem k názoru druhého a na sdílení a procvičení prezentačních dovedností.

Rok plný hudby

Náměty do výuky

Nejsledovanější videa

39 videí
Zobrazit další videa

Nejstahovanější pracovní listy

12 listů

Metodické doporučení: Život Bedřicha Smetany / komiks

Cílem tohoto komiksového pracovního listu je seznámit děti zábavnou formou se životem Bedřicha Smetany. Je určen pro práci v jedné vyučovací hodině.
1. stupeň ZŠ
ČJ a literatura
Hudební výchova

Pracovní list: Bedřich Smetana: Vltava

Děti se seznámí se symfonickou básní Bedřicha Smetany Vltavou. Jeden z úkolů zahrnuje zápis not do notové osnovy. Další úkol podněcuje k vyhledávání informací o Bedřichovi Smetanovi, včetně dokreslení jeho portrétu. Pracovní list je určen pro 4. - 5. třídu.
1. stupeň ZŠ
ČJ a literatura
Hudební výchova
Zobrazit další pracovní listy

ČT edu nejsou pouze videa

1 137

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání