Objevy a vynálezy: svět vědy, techniky a pokroku

Svět vědy, techniky a pokroku vůbec je fascinující veličinou, která, jak vám dokážeme, vůbec není nuda. Nic z toho, čeho lidstvo až doposud dosáhlo, by s největší pravděpodobností nebylo možné, kdyby nebylo vědeckých objevů a průlomů. Ať už při léčení chorob nebo v oblasti 3D tisku, za vším tím pokrokem stojí vynalézaví a přemýšliví lidé. Přijměte naši pozvánku jejich světů.

Náměty, které jsme pro vás připravili, jsou výběrem z toho nejlepšího, co věda dala světu, a také vám prozradí, jak se k tomu všemu vlastně lovci mamutů, kteří stáli na počátku, v průběhu staletí dobrali. Ne, nebylo to ani jednoduché, ani přímočaré. A plné pokusů i omylů. Pokud ovšem na něco jako lidstvo i jako národ můžeme být dnes hrdí, jsou to vědkyně a vědci a jejich každodenní práce na vylepšování světa jako takového. A kdo ví, třeba to budete právě vy, kdo jednou rozšíří řady těch, kteří se na tomto zlepšování podílejí.

Objevy a vynálezy: svět vědy, techniky a pokroku

Náměty do výuky

Nejsledovanější videa

22 videí

Nejstahovanější pracovní listy

5 listů

Pracovní list: Z historie objevů a vynálezů

Pracovní list k námětu do výuky České objevy, který je součástí stejnojmenné vybrané kapitoly. Vypracováním pracovního listu si žáci základních škol připomenou významné objevy a vynálezy, které ovlivnily vývoj ve společnosti, a uvědomí si, kdy a kde vznikaly.
2. stupeň ZŠ
Věda a technika
Časová náročnost:
15 minut

Pracovní list: Dalekohledy, ponorka a drony

Pracovní list k námětu do výuky České objevy, který je součástí stejnojmenné vybrané kapitoly. Vypracováním pracovního listu si žáci základních škol připomenou význam tří technických vynálezů. Mohou porovnat, jak vypadaly i k čemu se používaly v době, kdy vznikly.
2. stupeň ZŠ
Věda a technika
Časová náročnost:
15 minut
Zobrazit další pracovní listy

ČT edu nejsou pouze videa

1 136

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání