Okruh pro:

Cestování po Evropě

My Evropané máme tu výhodu, že na relativně malém kusu země můžeme objevit nespočet kultur, jazyků a svědků historie. No a kdy jindy než o prázdninách je na to ten pravý čas? Ať už se chystáte někam na jih k moři, nebo třeba jen k sousedům, určitě objevíte spousty zajímavých věcí. Na co se připravit?

Určitě na spousty kulinářských zážitků a místních zvyklostí. A samozřejmě na památky. Ty nabízejí snad všechny evropské destinace. Díky Evropské unii je cestování po Evropě stejně jednoduché jako výlet na druhý konec republiky. Jen ty jazyky se liší. S trochou přípravy se ale určitě na té základní úrovni domluvíte, zažijete spousty dobrodružství, a ještě se dozvíte ledacos zajímavého. Tak schválně, kam se vypravíte?

Cestování po Evropě

Náměty do výuky

Nejsledovanější videa

20 videí
Zobrazit další videa

Nejstahovanější pracovní listy

17 listů

Pracovní list: Polsko

Pracovní list je určen pro žáky 3.–5. tříd prvního stupně ZŠ. Žáci si upevní znalosti o jednom z našich sousedních států – Polsku. Budou potřebovat psací potřeby a pastelky. Při práci mohou používat vlastivědnou mapu Evropy.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Prvouka
Časová náročnost:
30 minut

Pracovní list: Německo

Pracovní list je určen pro žáky 3.–5. tříd prvního stupně ZŠ. Žáci budou potřebovat psací potřeby a pastelky. Děti si upevní znalosti o jednom z našich sousedních států – Německu. Při práci mohou používat vlastivědnou mapu Evropy.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Prvouka
Časová náročnost:
30 minut
Zobrazit další pracovní listy

ČT edu nejsou pouze videa

1 113

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání