Východní Asie

Patří k nejlidnatějším, nejrychleji rostoucím a nejvíce prosperujícím regionům světa. Oblasti, která se v Evropě tradičně označuje jako Dálný východ, dnes vládne rychlé životní tempo, které se kompenzuje pomalými čajovými obřady. Jejich historie je stará jako region sám. Východoasijská města totiž nikdy nespí, živo je v nich 24 hodin denně. A jak je na tom venkov? Podívejte se.

Východní Asie

Krom monstrózní Číny najdeme v oblasti několik sporných území. Tchaj-wan i Hong Kong mají na svou autonomii o dost odlišné názory než země Velké čínské zdi. Celý region spojuje nejen nábožensko-kulturní tradice, ale i pestrá kuchyně a velká houževnatost lidí, kteří v něm žijí. A k jeho smůle také aktivní sopky, které se čas od času ozvou. V roce 2011 otřásly nejen Japonskem, ale celým světem, který dění na ostrovech s hrůzou pozoroval. Přestože je kombinace disciplíny a pracovitosti s taoistickou harmonií a neuvěřitelně organizovaná spleť starého s novým pro našince jen těžko pochopitelná, na Dálném východě zkrátka funguje.

Videa k námětu

Okruhy

Přestože jsou každý jiný, kdysi dávno tvořily jeden společný celek. Poté, co se oddělily, vyvíjel se každý z nich svou vlastní cestou. O čem je řeč? O kontinentech! Slovo kontinent má slovní základ v…

Zeměpis
56 7

ČT edu nejsou pouze videa

1 136

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání