tvoreni-pro-deti-ukrajinsky-jazyk

Tvoříme a hrajeme si / створюємо і граємо

Máte ve třídě ukrajinské děti a hledáte pro ně rozptýlení? Vyzkoušejte si tvořit podle našich videí a pracovních listů! Najdete v nich návody na zábavné aktivity od nejmenších po školáky. Aby se ukrajinské děti ve třídě nenudily, připravili jsme souhrn videí, pohádek, vystřihovánek, omalovánek a her, se kterými se zabaví. Pexeso i omalovánky jsou česko-ukrajinsky, spojují tak příjemné s užitečným a při hraní se děti naučí nová česká slovíčka.

Tvoříme a hrajeme si / створюємо і граємо

У вас в класі є українські діти, і ви шукаєте для них відволікання? Спробуйте творити за нашими відео та робочими листами! У них ви знайдете посібники з розважальних заходів від найменших до школярів. Щоб українські діти не нудьгували в класі, ми підготували резюме відео, казки, витинанок, розмальовок та ігор, з якими вони розважаються. І Pexeso, і розмальовки чесько-українські, вони поєднують приємне з корисним, і, граючи, діти вивчають нові чеські слова.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Holubice míru / Голуб миру

Vystřihněte a vybarvěte si holubičku podle vaší fantazie. Виріжте і розфарбуйте голуба за своєю уявою. Autorkou materiálu je Vendula Hegerová. Děkujeme.
Časová náročnost:
15 minut

Omalovánky / книжка-розмальовка

Omalovánky s českými a ukrajinskými frázemi. / Kнижка-розмальовка з чеськими та українськими фразами. Autorkou materiálu je Vendula Hegerová. Děkujeme.
Časová náročnost:
30 minut

Co do řady nepatří? / ВИГАДАЙ, ЩО НЕ НАЛЕЖИТЬ В ОКРЕМІ РЯДКИ І ЧОМУ

Pracovní list pro ukrajinské žáky, ve kterém mají za úkol najít předmět, který nepatří mezi ostatní.
Časová náročnost:
5 minut

Okruhy

У цьому розділі ви знайдете робочі листи для навчання українською мовою.

Výtvarné aktivity · Výtvarná výchova · Prvouka · Přírodověda Vlastivěda · Matematika
9 0 0

ČT edu nejsou pouze videa

859

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání