Námět do výuky pro:

Traktory: Nejznámější zemědělské stroje

Bez traktoru se žádný pořádný zemědělec neobejde. Kdy a kde vyjel na pole první z nich? Na co všechno se využívají nejen v zemědělství? Kolik je na světě traktorů? Zeptejte se svých žáků, ať si tipnou, kolik jich najdete v České republice. Trefili se? Ne? Nedivte se. Traktor má totiž velmi široké využití. A jak to vypadá, když tenhle obrovský stoj zapadne? Kdo ho vytáhne? No přece další traktor!

Traktory

Dozvíme se, podle čeho dostali traktory svůj název, kolik toho utáhnou? A věděli jste, že spolu dokonce soutěží? Traktory se vyrábí i u nás a mají různé výkony i velikosti podle toho, k čemu jsou určené. Dostanou se ale opravdu všude. Jedna Holanďanka dojela s traktorem dokonce až na Jižní pól! Traktory jsou prostě machři.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Traktory

Tento pracovní list je určený pro žáky 1. stupně ZŠ. Ověří, co se děti naučily o traktorech, k čemu se používají a mnoho dalšího, co se dozvěděly ve videu.
1. stupeň ZŠ
Přírodověda Vlastivěda
Časová náročnost:
15 minut

Hra: Pole je fajn

Okruhy

Pojďte s dětmi na pole! Tam se totiž dějí věci. Ukažte svým žákům, co dělají zemědělci v létě, jak funguje zemědělská technika, i to, s jakými výzvami se dnešní způsoby hospodaření musí utkat. Pole…

Přírodověda Vlastivěda · Prvouka
20 17

ČT edu nejsou pouze videa

1 131

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání