Námět do výuky pro:

Historie osobních počítačů

Dnes vám to už může připadat jako nemožné. Ale není to ani tak dávno, co si lidé nejen v Česku neuměli představit, že by měli doma počítač či internet. Přestože se dějiny počítačů začaly psát už na začátku 20. století, až v roce 1981 všechno změnila společnost IBM a její první PC. Masivní rozšíření počítačů už nemohlo nic zastavit.

Historie osobních počítačů

První webová stránka, která opět znamenala obrat o 360 stupňů, pak vznikla v roce 1990. Na další vývoj internetu vzpomíná Jan Gruntorád, který stál v devadesátých letech za jeho zaváděním v Česku. S jakými problémy se světová síť potýká dnes? Zcela nová kapitola se začala psát se vznikem sociálních sítí. Na každý krok vpřed ale reaguje i svět počítačových virů. A co je to internet věcí a k čemu je dobrý?

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Historie počítačů

Co se ti vybaví, když se řeknou roky 1981, 1990 a 2004? Přestavují uvedení prvního osobního počítače typu IBM na trh, publikování první webové stránky a spuštění sociální sítě Facebook. V tomto pracovním listu se s počátky těchto technologií seznámíš podrobněji.
Střední škola
Informatika
Časová náročnost:
30 minut

Řešení k pracovnímu listu: Historie počítačů

Řešení pracovního listu Historie počítačů.
Střední škola
Informatika

ČT edu nejsou pouze videa

1 138

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání