Bubnovačka: Aby byl hlas dětí slyšet

Na 19. listopad připadá Světový den prevence týrání a zneužívání dětí. Ten se snaží upozornit na smutnou skutečnost, že pro některé děti není domov místem, kde jsou za každých okolností v bezpečí. Proto je důležité o svých potížích mluvit. Jistě už jste slyšeli o síle slova. Podělit se o své problémy je prvním krokem na cestě k jejich řešení. To je také hlavním poselstvím akce Bubnovačka, při které ve škole společně bubnujeme za děti, kterým je doma ubližováno.

Bubnovačka za hlas dětí

Jak rozpoznat varovné signály a co můžeme dělat, pokud je potřeba zasáhnout? Akci Bubnovačka pořádá Centrum LOCIKA, které se zaměřuje na pomoc týraným dětem a na které se může obrátit kdokoliv, kdo si neví se svou životní situací rady. V námětu najdete metodiku pro pedagogy, jak o tématu mluvit, a pro žáky pracovní listy, které jim celou problematiku představí. Ubližování dětem má mnoho podob, a proto je důležité o něm mluvit a stále opakovat, že každý z nás si zaslouží bezpečný přístav.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Metodický list: Jak mluvit s dětmi o násilí

Jak rozpoznat varovné signály a co můžeme dělat, pokud je potřeba zasáhnout? Je důležité, aby děti rozuměly emocím, které násilné chování vyvolává, aby věděly, jak správně reagovat na situace, a aby v případě potřeby dokázaly požádat o pomoc dospělé.
1. stupeň ZŠ
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Výchova ke zdraví
Pro pedagogy
Prvouka
Člověk a společnost

Pracovní list: Jak rozpoznat násilí

Na dětství bez násilí má právo každý. Jak ale poznáme, že právě v tom našem není něco v pořádku? Jak vypadá násilí a jaké může mít podoby? Co dělat, když máme my nebo někdo v našem okolí trápení? Kam se obrátit pro pomoc? Tohle všechno zjistíte s naším pracovním listem určeným žákům 1. stupně.
1. stupeň ZŠ
Výchova ke zdraví
Pro pedagogy
Prvouka

Pracovní list: Jak rozpoznat násilí

Na dětství bez násilí má právo každý. Jak ale poznáme, že právě v tom našem není něco v pořádku? Co dělat, když máme my nebo někdo v našem okolí trápení? Kam se obrátit pro pomoc? Jak si ulevit? Tohle všechno zjistíte s naším pracovním listem určeným žákům 2. stupně a středních škol.
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Člověk a společnost
Výchova ke zdraví

Kartička první pomoci

Zde najdete kartičku se všemi důležitými kontakty, které vám pomohou při řešení domácího násilí.
1. stupeň ZŠ
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Člověk a společnost
Výchova ke zdraví
Pro pedagogy
Prvouka

ČT edu nejsou pouze videa

988

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání