bezpecne-do-skoly

Námět do výuky pro:

Dopravní výchova: Bezpečně do školy

Prázdniny jsou za námi a nastal čas k návratu do školních lavic. Zopakujte si s dětmi, jak se (nejen) po cestě do a ze školy v provozu pohybovat tak, aby neohrozily sebe ani ostatní účastníky provozu. S dětskou dopravní policií budeme řešit několik případů, kdy tomu tak právě nebylo. Zábavnou formou ukážete dětem, na co všechno si musí dávat pozor.

Bezpečně do školy

Kdo má přednost na přechodu pro chodce? K čemu jsou dobré reflexní prvky na oblečení? Jak se mají děti zachovat, když je osloví cizí člověk? Proč nerozptylovat řidiče během jízdy? Naši malí dopravní policisté mají díky těmto otázkám plné ruce práce. Pojďme si na ně společně odpovědět. Děti si mohou také samy vyzkoušet práci dopravního policisty nanečisto s naší interaktivní hrou.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Bezpečně do školy

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Zopakuje, jaká jsou pravidla bezpečného pohybu na ulici. Pracovní list je součástí námětu Bezpečně do školy.
Časová náročnost:
20 minut

Pracovní list: Na co si dát pozor, když chodím ze školy sám

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Zopakuje žákům pravidla bezpečného chování při oslovení cizím člověkem. Pravidla je potřeba nejen znát, ale i dodržovat. Pracovní list je součástí námětu Bezpečně do školy.
Časová náročnost:
20 minut

Hra: Policejní hlídka

ČT edu nejsou pouze videa

861

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání