Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Tvoříme z toho, co najdeme v parku: Vezměte si podzim domů

Podzimní příroda nám nabízí spoustu materiálu nejen do hodin výtvarné výchovy. Plody, listy, mechy, semínka, šišky, kůra… Je toho tolik, co lze najít v každém městském parku a následně proměnit v něco, co nám bude dělat radost. Máme nápady pro každého. Některé vás možná překvapí, jiné třeba budete už znát.

Tvoříme z toho, co najdeme v parku

Plody podzimu jsou krásné a mají mnoho využití. Se Šikuly si tentokrát vyrobíme nejen podzimní lampión. Mají mnohem více nápadů, které končí krásnými výrobky. A jestli netušíte, co je to frotáž, dívejte se pozorně. Tahle efektní výtvarná technika totiž vůbec není tak komplikovaná jako její název. Určitě ji zvládnete i vy. Vyrobte si s námi památku na letošní podzim, popřípadě se nechte inspirovat k vlastním myšlenkám.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Frontáž

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Žáci si vyzkoušejí techniku frotáže, se kterou budou experimentovat. Pracovní list je součástí námětu Tvoříme z toho, co najdeme v parku z vybrané kapitoly Park.

Pracovní list: Psaní dopisu

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Cílem je procvičit psaní dopisu. Pracovní list je součástí námětu Tvoříme z toho, co najdeme v parku z vybrané kapitoly Park.

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání