Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
tanecni-styly

Námět do výuky pro:

Taneční styly

Vědí vaši žáci, co má balet společného s dancehallem? A breakdance se scénickým tancem? Pojďte to společně zjistit. Tanec je bez ohledu na styl především komunikace a ta je všude. Ale nepředbíhejme. Vysvětlíme vašim žákům, proč, kdy a jak se Jamajka stala nejen hudebním, ale i tanečním fenoménem, co si Afroameričané přivezli v genech na nový kontinent a jak to pak vykrystalizovalo v desítky nových stylů. Představíme jim také základní figury a kroky a seznámíme je s legendami jednotlivých stylů.

Taneční styly

Tancem lidé odpradávna vyjadřovali své denní činnosti, radosti a starosti. A ani v případě moderních tanečních stylů tomu není jinak. K jejich předchůdcům patří třeba step nebo foxtrot, které také vznikly na ulici a ani v nich nechyběly často až akrobatické prvky. Všechno se od té doby změnilo, móda, hudba i životní styl. Ale duch tance, který se narodil na ulici, je stále stejný. A popularita streetových tanců je toho nejlepším důkazem. 

Videa k námětu

Vybrané kapitoly

Tanec je umění i zábava

Baví vás a vaše žáky Stardance? Nebo dokonce sní o tom, že na tanečním parketu budete jednou také zářit? Co není může být. Ostatně základní společenské tance by měl zvládnout každý, stejně jako…

Předškolní
1. stupeň ZŠ
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Tanec je umění i zábava

ČT edu nejsou pouze videa

846

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání