Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
sporty-a-sportovci

Námět do výuky pro:

Zimní olympijské hry: Sporty a sportovci

To, co dělá z každé olympijských her nezapomenutelný zážitek, jsou sportovci a jejich výkony, často na hranici lidských možností. Každý, kdo se při největší sportovní události na světě postaví na stupně vítězů, se stane miláčkem svého národa. Ani v České republice tomu není jinak. Fanoušci zimních sportů se ale rozhodně neomezují jen na hokej či lyžování.

Sporty a sportovci

Divácky mimořádně atraktivní jsou soutěže krasobruslařské. A i v těch máme svá slavná jména. Co přivedlo na led Tomáše Vernera? Možná budete překvapeni. Vyzpovídáme i akrobatickou lyžařku Nikolu Sudovou. A kde se vlastně vzala její oblíbená disciplína jízda v boulích? Probereme také dějiny lyžování a zjistíme, že první lyžařský klub v Evropě mimo Skandinávii vznikl právě v Česku. To je také velmocí, pokud jde o hokejové puky. Jejich výroba je velmi sofistikovaný a poměrně náročný proces.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Lyžování

Cílem pracovního listu je přiblížit žákům zajímavosti o lyžování.
Časová náročnost:
15 minut

Pracovní list: Krasobruslení

Formou několika hravých úkolů v pracovním listu na téma krasobruslení si děti procvičí zejména grafomotoriku. Pracovní list je určen především žákům prvních tříd. Děti budou potřebovat psací potřeby a pastelky.
Časová náročnost:
15 minut

Pracovní list: Akrobatické lyžování

Cílem pracovního listu je přiblížit žákům různé disciplíny akrobatického lyžování.
Časová náročnost:
15 minut

Pracovní list pro 3. a 4. třídu: Krasobruslení

Pracovní list obsahuje několik úkolů na téma „krasobruslení“, které je jednou z disciplín olympijských her. Děti si zopakují informace o vzniku a historii krasobruslení. Pracovní list je určen především žákům třetích a čtvrtých tříd. Děti budou potřebovat psací potřeby a pastelky.
Časová náročnost:
20 minut

Pracovní list: Hokej

Pracovní list seznamuje s významnou osobností českého hokeje a výrobou puků. Součástí je i hokejový slang. Je určen starším žákům prvního stupně. Cílem pracovního listu je umět využít informace z námětových videí.
Časová náročnost:
15 minut

Řešení pracovního listu: Hokej

Zde naleznete řešení k pracovnímu listu Hokej.

Kvíz: Lvíčata na sněhu

Hra: Král sjezdovky

Vybrané kapitoly

Olympijské hry

Olympijské hry jsou zajímavé nejen pro svou barvitou historii, která se ostatně píše i dnes. Přesto vám právě tu společně s nastíněním možného budoucího vývoje her chceme přiblížit. To, čeho byly…

1. stupeň ZŠ
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Olympijské hry

ČT edu nejsou pouze videa

843

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání