Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
Slavíme Mikuláše

Slavíme Mikuláše: Zábava pro ruce i celé tělo

Písničku či básničku pro svatého Mikuláše máte určitě už připravenou a těšíte se, čím vás za ni odmění. My vám nabízíme pár nápadů, díky nimž si čekání na „mikulášskou komisi“ zkrátíte. Pojďte si s námi vyrobit pár dekorací s mikulášskou tematikou a také si trochu protáhnout tělo.

slavime-mikulase

Šikulové vás naučí, jak udělat podtácek s mikulášským motivem třeba pod hrnek adventního čaje. A také vám řeknou, jak se slaví Mikuláš třeba v Polsku a co symbolizuje Mikulášův doprovod, čert a anděl. Dobro a zlo totiž chodí po světě pospolu. Ostatně v každém z nás je kousek andílka i kousek čerta. Tak schválně, vyrobíte si raději čertovské rohy, nebo brož ve tvaru andělských křídel? Nebo rovnou obojí? A viděli jste někdy brečet čerta? My vám jednoho takového nešťastného ukážeme. Když budete chtít, můžete si s Mikulášem i zacvičit.

Šikulové: Čertovské rohy

06:05

Šikulové: Čertovské rohy

Chcete se přestrojit za čerta? Máme pro vás skvělý doplněk! Vyrobte si s námi čertovské rohy na čelence a můžete vyrazit na mikulášský rej! Potřebovat budete červený filc, šablonu rohů, duté vlákno, čelenku, nůžky, fix a tavnou pistoli. S námi se proměníte v zástupce pekla dřív, než stihnete pořádně zablekotat.

Mik, Miku, Mikuláš

07:28

Mik, Miku, Mikuláš

Oslavíme společně svátek sv. Mikuláše pohybem! Nejprve si protáhneme tělo při rozcvičce a pak se naučíme krátkou choreografii na známou mikulášskou písničku. Cvičení je celé laděné na mikulášskou tematiku a možná nám u toho i trochu narostou fousy!

Šikulové: Mikulášské podtácky z filcu

08:01

Šikulové: Mikulášské podtácky z filcu

Rádi se v zimě zahřejete teplým čajem? A co si pod hrneček vyrobit mikulášský podtácek? Během vyrábění se dozvíme i něco o svatém Mikulášovi. Pojďme společně na to! Budeme potřebovat barevný filc, černý fix, nůžky, šablony z pevného papíru, tavnou pistoli. Není to nic těžkého a podtácek se nám vyklube raz, dva.

Šikulové: Andělská brož z pírek

05:35

Šikulové: Andělská brož z pírek

Chtěli byste mít andělská křídla? A co si je vyrobit z pírek jako brož? Během vyrábění se dozvíme, kdo chodí s Mikulášem v jiných evropských zemích. Tak s chutí do toho! Potřebovat budeme tenkou bílou lepenku, bílý filc, zavírací špendlík, bílá pírka, tvrdý papír na šablonu, tužku, nůžky a lepidlo. Během chvilky si vyrobíme stylový doplněk.

Probíhá načítání