slavime-halloween

Námět do výuky pro:

Slavíme Halloween: Abrakadabra je tu Halloween!

Protože Halloween je svátek, který se k nám rozšířil z anglosaských zemí, nenecháme si ujít příležitost procvičit si halloweenská slovíčka v angličtině. Co o Halloweenu víte? Kdy, proč a jak se slaví? To si prosvištíme s UčíTelkou a procvičíme v pracovních listech. Taneční hrátky nám ukáží, jak čarodějové a čarodějnice tancují, a to nejen o Halloweenu. Naučíme se také písničku o strašidýlku s krásným českým jménem. I když tenhle svátek vypadá strašidelně, jeho oslavu si skutečně užijeme.

Slavíme Halloween

Pro všechny šikovné ruce jsou tu Šikulové a jejich dobré nápady a podrobné návody. Naučí nás vyrobit si s pomocí několika jednoduchých pomůcek strašidelnou masku na oslavu. Jako rekvizitu si můžete také vyrobit ducha na strašení kamarádů. Jak? I to vám ukážeme. Halloween totiž nemusí být vždycky nutně jen o dýních a svíčkách. Nechte se inspirovat. Fantazie je totiž jednou z věcí, kterých není o Halloweenu nikdy dost.

Videa k námětu

Vybrané kapitoly

Halloween

Halloween je svátek, který do naší kultury proniká stále víc a víc. No a proč ne. Je s ním totiž dost legrace a hlavně jeho tradice je mnohem starší než celé Spojené státy americké. Jak stará?…

1. stupeň ZŠ
Halloween

ČT edu nejsou pouze videa

851

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání