rybolov-jako-konicek

Námět do výuky pro:

Jak se stát v Čechách rybářem?

Kde je voda, tam jsou ryby. A lidé je loví už od pravěku. Nejdříve harpunou, později na udici a do sítí. Ve staré Mezopotámii je dokonce začali i chovat. A tak je tomu dodnes. Chtěli byste se stát rybářem?

Rybolov jako koníček

Rybářský lístek si můžete pořídit už v 1. třídě. Stačí udělat rybářské zkoušky a můžete vyrazit na kapra, štiku nebo candáta. Musíte ale vědět, jak s rybami zacházet a které druhy jsou chráněné. Nejen to bude zjišťovat náš pracovní list. Rybářství má u nás dlouhou tradici a na ryby vyrážejí spousty Čechů. Přidat se k nim můžete i vy. Nanečisto si můžete vyzkoušet rybaření ve hře S Jakubem na ryby.


Zdrojem materiálů "Rybářství - obrázková statistika ze světa ryb a rybářů" a "List badatele - Rybářství" je Národní zemědělské muzeum.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Výlov rybníka

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co jste se naučili o rybaření a výlovu rybníka.

Rybářství - obrázková statistika ze světa ryb a rybářů

Národní zemědělské muzeum pro vás připravilo obrázkovou statistiku plnou zajímavostí ze světa ryb a rybářů. Dozvíte se nejen zajímavosti o rybách, ale také jak se staví rybníky nebo jak se stát rybářem. (www.nzm.cz)

List badatele - Rybářství

Národní zemědělské muzeum pro vás připravilo pracovní list, ve kterém se dozvíte plno zajímavostí o rybách, rybnících a rybářích. (www.nzm.cz)

Hra: Rybaření s Jakubem

Vybrané kapitoly

Voda, základ života

Z vody povstal život na zemi. Od prvoků k obojživelníkům, ptákům a savcům a ve finále k člověku bychom nedošli, nebýt magické substance známé jako H2O. Naše planeta by bez vody byla jen pustinou.…

1. stupeň ZŠ
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Voda, základ života

ČT edu nejsou pouze videa

851

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání