Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Jak se stát v Čechách rybářem?

Kde je voda, tam jsou ryby. A lidé je loví už od pravěku. Nejdříve harpunou, později na udici a do sítí. Ve staré Mezopotámii je dokonce začali i chovat. A tak je tomu dodnes. Chtěli byste se stát rybářem?

Rybolov jako koníček

Rybářský lístek si můžete pořídit už v 1. třídě. Stačí udělat rybářské zkoušky a můžete vyrazit na kapra, štiku nebo candáta. Musíte ale vědět, jak s rybami zacházet a které druhy jsou chráněné. Nejen to bude zjišťovat náš pracovní list. Rybářství má u nás dlouhou tradici a na ryby vyrážejí spousty Čechů. Přidat se k nim můžete i vy. Nanečisto si můžete vyzkoušet rybaření ve hře S Jakubem na ryby.


Zdrojem materiálů "Rybářství - obrázková statistika ze světa ryb a rybářů" a "List badatele - Rybářství" je Národní zemědělské muzeum.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Výlov rybníka

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co jste se naučili o rybaření a výlovu rybníka.

Rybářství - obrázková statistika ze světa ryb a rybářů

Národní zemědělské muzeum pro vás připravilo obrázkovou statistiku plnou zajímavostí ze světa ryb a rybářů. Dozvíte se nejen zajímavosti o rybách, ale také jak se staví rybníky nebo jak se stát rybářem. (www.nzm.cz)

List badatele - Rybářství

Národní zemědělské muzeum pro vás připravilo pracovní list, ve kterém se dozvíte plno zajímavostí o rybách, rybnících a rybářích. (www.nzm.cz)

Hra: Rybaření s Jakubem

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání