proc-chodime-do-skoly

Námět do výuky pro:

Proč chodíme do školy?

Věděli jste, že chodit do školy je nejen povinnost, ale také právo? Právo, kterého se spoustě dětí na naší planetě stále nedostává. Miliony chlapců a dívek touží po vzdělání, protože to pro ně je jediná cesta ven z chudoby. A někteří bojují i za ostatní. Povíme si příběh jedné takové statečné dívky z Nepálu. Emannuel z Lagosu do školy nechodí, ale pluje na lodi. Chcete vědět proč?

Proč chodíme do školy?

Povíme si také, kdy a kde vlastně škola vznikla, jak se do školních lavic vrátit co nejhladčeji, proč Marie Terezie prosadila povinnou školní docházku a jak vypadají školy po celém světě. Co je to nedělní škola? Jak vypadala škola u nás zhruba před sto lety? Od kdy se dávají poznámky? A kdy vznikly prázdniny? Tohle všechno a ještě mnohem více se dozvíte v našem námětu.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Proč chodíme do školy

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Cílem je žákům objasnit, proč je důležité chodit do školy. Pracovní list je součástí námětu Proč chodíme do školy.
Časová náročnost:
20 minut

Pracovní list: Školy ve světě

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Cílem pracovního listu je rozšířit u žáků povědomí o tom, jak fungují školy jinde ve světě. Pracovní list je součástí námětu Proč chodíme do školy.
Časová náročnost:
20 minut

Rozvrh hodin

Zde naleznete šablonu rozvrhu hodin s motivem ČT edu.

ČT edu nejsou pouze videa

851

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání