Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Památné stromy

V České republice jsou milióny stromů, ale některé z nich mají stovky let. A ty je potřeba chránit ještě o něco více. Provedeme vás historií památných stromů na našem území. Ty jsou nejen dlouhé, ale i velmi zajímavé, stejně jako stromy sami. Čítají řady pověstí i historických skutečností, vážou se k nim i další turistické atrakce, stezky i stavby. Náš námět je tak zároveň i tipem na několik zajímavých výletů. Pojďme se do nich společně ponořit.

Památné stromy

Stromy, které pamatují desítky generací, najdete rozeseté po celé České republice. Místům, na kterých stojí, dodávají jedinečnou atmosféru. Seznámíme vás i s dendrologií, naukou o stromech, která je součástí takzvané systematické botaniky. Dozvíte se samozřejmě i to, který strom je na našem území oficiálně nejstarší. A to i přesto, že jeho přesné stáří vlastně nikdo nezná.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Památné stromy

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Cílem je seznámit žáky s několika českými památnými stromy. Pracovní list je součástí námětu Památné stromy z vybrané kapitoly Park.

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání