Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Co ohrožuje naše lesy a jak je chránit?

Požáry, sucho, kůrovec, pohyb těžké techniky a člověk. To je jen pár z věcí, které ohrožují lesy. Bez nich se ale na téhle planetě neobejdeme, a tak nám nezbývá, než je aktivně chránit. 21. březen je sice Mezinárodním dnem lesů, ale na to, jak jsou důležité, bychom měli myslet celý rok. Jsou významným zdrojem kyslíku, chrání půdu před erozí a lidi před větrem, poskytují útočiště zvířatům.

Ochrana lesa

Co je náplní práce lesníka, jehož úkolem je o lesy pečovat? Jak funguje lesní školka? A věděli jste, že lesní zvířátka často pomáhají les chránit také? Zopakujeme si pravidla bezpečného rozdělávání ohně, který pro lesy představuje nebezpečí číslo 1. A tentokrát pro vás kromě pracovních listů máme také obrázkové statistiky z Národního zemědělského muzea. Tak hurá do toho! 

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Les

Pracovní list určený pro žáky 1. stupně ZŠ ve kterém si procvičíte, co jste se naučili o lesech. Znáte všechny funkce lesa? A víte, že i lesy mají přezdívku? Pokud ne, pusťte si video, ať se dozvíte něco nového!

Myslivost - obrázková statistika ze světa myslivců

Národní zemědělské muzeum pro vás připravilo obrázkovou statistiku plnou zajímavostí ze světa myslivců. Dozvíte se nejen zajímavosti o myslivcích, ale také, jak zatočit s pytlákem. (www.nzm.cz)

List badatele - Myslivost

Národní zemědělské muzeum pro vás připravilo pracovní list, ve kterém se dozvíte plno zajímavostí o myslivcích, zvířatech žijících v lese a pytlácích. (www.nzm.cz)

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání