Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu
o-shakespearovi

Námět do výuky pro:

William Shakespeare: O Shakespearovi

William Shakespeare nesporně patří k nejvýznamnějším dramatikům všech dob. Mnozí ho dokonce považují za nejvýznamnější osobnost literárních dějin vůbec. Představitel renesančního dramatu, jehož díla jsou už po staletí znovu a znovu hrána a interpretována, ovlivňuje literární a divadelní dění dodnes. Některé z jeho postav se staly doslova nesmrtelnými – Julie, Hamlet, Romeo, Othello a další a další.

O Shakespearovi

Shakespeare žil v době, kdy divadlo v Anglii vzkvétalo. Bylo oblíbenou součástí společenského života v době hospodářského rozkvětu země, vznikaly profesionální divadelní společnosti. S jednou takovou společností byla spojena kariéra Williama Shakespeara, který se stal vrcholným představitelem toho, co je označováno jako alžbětinské divadlo, i když dobu panování Alžběty I. toto období přesahuje. 

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list pro 2. stupeň ZŠ: O Shakespearovi

Tento pracovní list pro žáky 2. stupně ZŠ je zaměřen na jednoho z nejvýznamnějších anglických dramatiků - Williama Shakespeara.

Vybrané kapitoly

William Shakespeare

Když 23. dubna roku 1616 William Shakespeare zemřel, bylo mu pouhých 49 let. Přesto se stihl stát největším dramatikem všech dob a zanechat po sobě 38 divadelních her a 154 sonetů. Jeho dílo bylo…

2. stupeň ZŠ
Střední škola
William Shakespeare

ČT edu nejsou pouze videa

846

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání