Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Co dělat, když to doma není dobré?

Dospělí, i když se tak často tváří, rozhodně nejsou dokonalí. Nikdo z nás není. A tak se někdy stane, že se domov může změnit v místo, kde není každému dobře, i když se snaží domluvit, jak se říká „horem dolem“. Někdy, a i takové případy si ukážeme, není žádná domluva možná, a nezbyde nám než si říct o pomoc někoho třetího. Proč je důležité to neodkládat, kde takového člověka vzít a jak ho poznat? I o tom bude řeč.

Neboj se říct si o pomoc

Život někdy není takový, jaký bychom si ho představovali, a i v rodině, která by měla být za každých okolností bezpečným místem, se tohle může změnit. Není ale nutné a ani dobré jen tak nečinně trpět. Uvidíte, že ať už je situace jakkoliv špatná, je potřeba sebrat odvahu a postavit se za sebe, za svoje blízké, kamarády či spolužáky. Ukážeme vám pár možností, co můžete udělat, a vysvětlíme vám i to, že rozvod nemusí být vždycky špatná věc a azylový dům není jen pro zoufalce. Na to, abyste si dokázali říct o potřebnou pomoc, jsme ostatně mysleli i při přípravě pracovního listu.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Když se rodiče rozvádějí

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Pracovní list je součástí námětu Neboj se říct si o pomoc z vybrané kapitoly Vztahy v rodině.

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání