knihy-ceskych-autoru

Námět do výuky pro:

Světový den knihy: Knihy českých autorů

Dějiny české literatury přinesly desítky a desítky jmen autorů, o kterých se učíme ve školách a jejichž knihy se stále vydávají, s tedy i prodávají. Jestliže se knihy již nežijících autorů prodávají, nejspíše se i čtou… Mácha, Němcová, Neruda, Arbes, Havlíček, Jirásek, Zeyer, Hašek, bratři Čapkové, Poláček, Olbracht, Rais a další a další a další...

Knihy českých autorů

Vedle klasiků 19. a 20. století ale vychází desítky a stovky knih autorů mladších, kteří začali publikovat až ve druhé polovině minulého století, nebo také až ve století jednadvacátém. Představme si zde knihy některých z nich.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list pro SŠ: Jezero (B. Bellová)

Tento pracovní list je určen studentům střední školy. Zaměřen je na současnou autorku Biancu Bellovou a její knihu Jezero.

Pracovní list pro SŠ: Peníze od Hitlera (R. Denemarková)

Tento pracovní list je určen studentům střední školy. Zaměřen je na současnou autorku Radku Denemarkovou a její knihu Peníze od Hitlera.

Pracovní list pro 2. stupeň ZŠ a pro SŠ: Dešťová hůl (J. Hájíček)

Tento pracovní list je určen žákům 2. stupně ZŠ a studentům střední školy. Zaměřen je na současného autora Jiřího Hájíčka a jeho knihu Dešťová hůl.

Pracovní list pro 2. stupeň ZŠ a pro SŠ: Hovězí kostky (E. Hakl)

Tento pracovní list je určen žákům 2. stupně ZŠ a studentům střední školy. Zaměřen je na současného autora Emila Hakla a jeho knihu Hovězí kostky.

Vybrané kapitoly

Světový den knihy

Čtení kultivuje nejen ducha, ale i naši schopnost empatie. Když se totiž vcítíme do postavy z knihy, což obvykle není těžké vzhledem k tomu, že nám poskytuje náhled do svých vnitřních světů, je pro…

1. stupeň ZŠ
2. stupeň ZŠ
Střední škola
Světový den knihy

ČT edu nejsou pouze videa

851

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání