Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Světový den knihy: Knihy českých autorů

Dějiny české literatury přinesly desítky a desítky jmen autorů, o kterých se učíme ve školách a jejichž knihy se stále vydávají, s tedy i prodávají. Jestliže se knihy již nežijících autorů prodávají, nejspíše se i čtou… Mácha, Němcová, Neruda, Arbes, Havlíček, Jirásek, Zeyer, Hašek, bratři Čapkové, Poláček, Olbracht, Rais a další a další a další...

Knihy českých autorů

Vedle klasiků 19. a 20. století ale vychází desítky a stovky knih autorů mladších, kteří začali publikovat až ve druhé polovině minulého století, nebo také až ve století jednadvacátém. Představme si zde knihy některých z nich.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list pro SŠ: Jezero (B. Bellová)

Tento pracovní list je určen studentům střední školy. Zaměřen je na současnou autorku Biancu Bellovou a její knihu Jezero.

Pracovní list pro SŠ: Peníze od Hitlera (R. Denemarková)

Tento pracovní list je určen studentům střední školy. Zaměřen je na současnou autorku Radku Denemarkovou a její knihu Peníze od Hitlera.

Pracovní list pro 2. stupeň ZŠ a pro SŠ: Dešťová hůl (J. Hájíček)

Tento pracovní list je určen žákům 2. stupně ZŠ a studentům střední školy. Zaměřen je na současného autora Jiřího Hájíčka a jeho knihu Dešťová hůl.

Pracovní list pro 2. stupeň ZŠ a pro SŠ: Hovězí kostky (E. Hakl)

Tento pracovní list je určen žákům 2. stupně ZŠ a studentům střední školy. Zaměřen je na současného autora Emila Hakla a jeho knihu Hovězí kostky.

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání