jak-prezimuji-zviratka-a-rostliny

Námět do výuky pro:

Co dělají v zimě zvířátka a rostliny? Spí, randí i létají na prázdniny

Aby úspěšně přežili zimu, musíme zahrádce i zvířátkům trochu pomoct. Jak? To vám ukážeme. Nebojte, není to nic složitého. Věděli jste, že největší šanci potkat v lese rysa máme právě v zimě? Hledá totiž nevěstu. A co dělá v zimě hmyz?

Jak přezimují zvířátka a rostliny

Ukážeme si vlky, které naživo potkáte jen těžko. I ti v zimě plánují mláďata. Řekneme si, odkud a kdy k nám byly přivezeny některé jehličnaté stromy, jak dlouho u nás běžně žijí labutě a jak poznáte příbuzné kachen, které u nás tráví kachní zimní prázdniny. A podíváme se také na léčebné metody datlů a strakapoudů a vysvětlíme si rozdíl mezi vřesovcem a vřesem. Samozřejmě jsme ani tentokrát nezapomněli na pracovní listy, které nám pomohou shrnout vše, co jsme se o zimní přírodě dozvěděli.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Zimující hmyz a příroda

Pracovní list k videu Zima: Zimující hmyz a příroda je určen pro 1. stupeň ZŠ. Děti si procvičí znalosti o živočiších a rostlinách (labuť, rys ostrovid, čemeřice, slunéčko sedmitečné).
Časová náročnost:
20 minut

Pracovní list: Ptáci, jehličnany a vlci

Pracovní list k videu Zimní příroda: Práci, jehličnany a vlci určený pro 1. stupeň ZŠ. Děti si procvičí vědomosti o živočiších a rostlinách (vlk, husa, morčák, polák chocholačka, zimostráz)
Časová náročnost:
20 minut

Vybrané kapitoly

Hurá, zima je tady!

Máte rádi zimu? Šimrání sněhových vloček na nose i křupající sníh pod nohama? Příroda sice v zimě spí, ale nám lidem nabízí tohle období tolik kratochvílí! Připravili jsme pro vás inspirativní a…

1. stupeň ZŠ
Hurá, zima je tady!

ČT edu nejsou pouze videa

851

pořadů

Každý měsíc
přibývají na ČT edu
desítky nových
materiálů
pro
vaši výuku

Probíhá načítání