Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Námět do výuky pro:

Nebojte se bojovat se strachem! Každá trampota má svou mez!

Čeho se nejvíc bojíte? A jsou vaše obavy oprávněné? Důležitá otázka. Strach nám totiž někdy může zachránit život, třeba když nelezeme do nebezpečných výšek. Ale jindy nás může úplně připravit o rozum. Proto je důležité, abychom byli odvážní. A tím nemyslíme nerozvážní. A taky musíme nést odpovědnost za svoje činy. Co to znamená v běžném životě?

Bojujeme se strachem

Báli jste se někdy přijít domů kvůli špatné známce? Možná vám to přijde neuvěřitelné, ale špatná známka není konec světa! A rozhodně kvůli ní není vhodné riskovat život. Vysvětlí nám to Agent v kapse. A pak si nás taky vyzkouší. Děti z dětského domova z Pyšel nám zase vysvětlí, jak bojovat s trémou. To je také druh strachu a rovněž se dělí na dobrou a špatnou. Pojďte se s námi podívat, jak nad ní získat kontrolu. Důležitou součástí tohoto boje je naše tělo, které se můžeme naučit kontrolovat tak, aby sloužilo ono nám, a ne my jemu. A tím ovládneme strach. Tak pojďme na to.

Videa k námětu

Materiály k námětu

Pracovní list: Známe svůj strach

Tento pracovní list je určen žákům 1. stupně základní školy. Pracovní list je součástí námětu Bojujeme se strachem z vybrané kapitoly Vztahy v rodině.

Vybrané kapitoly

Probíhá načítání