Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Velikonoce: Čas vítání jara a oslava znovuzrození

Zima prohrála! Příroda se začíná pomaličku zelenat, vracejí se tažní ptáci, a nejen oni se připravují na hnízdění. My lidé se radujeme z příchodu jara a slavíme Velikonoce. Pohyblivý svátek, který nastává první neděli po prvním jarním úplňku, umí skloubit pohanské a křesťanské tradice tak, aby si navzájem nejen nepřekážely, ale naopak se krásně doplňovaly.

Velikonoce

Oslava probuzení jara a zmrtvýchvstání Krista používá obdobné symboly, které velebí život, a my dekorujeme naše domovy i zahrady vajíčky, proutky, zajíčky a kuřátky. Máme pro vás pár nápadů,…

Oslava probuzení jara a zmrtvýchvstání Krista používá obdobné symboly, které velebí život, a my dekorujeme naše domovy i zahrady vajíčky, proutky, zajíčky a kuřátky. Máme pro vás pár nápadů, kterými se můžete inspirovat, a také malou exkurzi do bohatých velikonočních tradic a zvyků z našich i zahraničních vod. Nechybí ani zevrubný výklad o tom, jak naši předkové trávili 40 postních dní završených Velikonocemi, a recepty na originální velikonoční pohoštění.

Náměty

Probíhá načítání