09:35
Jak poskytnout první pomoci při bezvědomí nebo zástavě dechu? Popsána je resuscitace, masáž srdce či umělé dýchání.
Pořad ukazuje, co všechno je šikana, jak se v případě šikany zachovat, i když jsme pouze její svědci. Je zde názorně předvedeno, do jakých situací se mohou děti dostat, jak v kontextu těchto reálných situací reagují a jak by naopak měly reagovat. V závěru pořadu je i krátký test.
Pasáž ukazuje, jak se má správně poskytnout první pomoc zraněnému, který je v bezvědomí, nedýchá, je bez tepu nebo krvácí. Dále je zde vysvětleno, co je to krev, funkce srdce, jak probíhá darování krve a proč je darování krve důležité.
O kyberšikaně se mluví jako o formě šikany prostřednictvím elektronických médií, jako je mobilní telefon či internet. Pořad radí, jak se proti ní bránit.
Pořad ukazuje, co všechno se může přihodit při komunikaci přes digitální média (mobil, počítač apod.). Je zde názorně předvedeno, do jakých situací se mohou děti dostat, jak v kontextu těchto reálných situací reagují a jak by naopak měly reagovat. V závěru pořadu je i krátký test.
Jak ošetřit odřeniny nebo popáleniny, ke kterým můžeme přijít velmi snadno. V pořadu vystupuje Hurvínek, jeho kamarádi a pan doktor, který je naštěstí zachrání.
Pořad ukazuje, jak se správně přepravovat v autě, jak fungují auta i jiné dopravní prostředky, jak přecházet koleje a kdo má při tomto přecházení přednost.
Pořad ukazuje, jak se máme zachovat při zapalování rachejtlí, ohňostroje, petard a jiných nebezpečných věcí. Je zde názorně předvedeno do jakých situací se mohou děti dostat, jak v kontextu těchto reálných situací reagují a jak by naopak měly reagovat. V závěru pořadu je i krátký test.
Pořad ukazuje, co se děje s naším tělem, pokud nás postihne alergická reakce. Je zde názorně předvedeno, kde všude může člověka alergie zastihnout, jak zjistit, na co je člověk alergický, jak děti v kontextu těchto reálných situací reagují a jak by naopak měly reagovat. V závěru pořadu je i krátký test.
Pořad ukazuje, jak se zachovat, pokud zjistíme, že je někdo cizí u nás v bytě. Je zde názorně předvedeno do jakých situací se mohou děti dostat, jak v kontextu těchto reálných situací reagují a jak by naopak měly reagovat. V závěru pořadu je i krátký test.
Dětská záchranka v akci: Záchvat křečí nebo epileptický záchvat může postihnout každého z nás. Co vlastně můžeme udělat, chceme-li pomoci? Zásady první pomoci si zopakujeme s dětmi.
Sára zažila malý šok, když šla ze školy. Starší pán se před ní svalil na chodník a ona nevěděla, jak mu pomoci. Správně tedy zavolala alespoň rychlou záchrannou službu 155. Jenže doma pak způsobila krvácení z nosu svému bratrovi Vojtovi a nepřímo i omdlení jejich mámy. Proto se je nakonec táta rozhodne zasvětit do problematiky první pomoci a zorganizuje pro ně domácí kurz.
Jaké nebezpečí číhá při vysokých teplotách a jak se zachovat, pokud člověka čeká delší pobyt na slunci? V pořadu vystupuje Hurvínek, jeho kamarádi a pan doktor.
Pořad ukazuje, jak se zachovat, pokud jsme svědkem nebo přímo obětí opaření nebo popálení. V pořadu se dozvíme, jaké jsou stupně popálení a jak se máme zachovat při ošetřování těchto popálenin.
9 646
376
2 072
851
49
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.