09:35
Jak poskytnout první pomoci při bezvědomí nebo zástavě dechu? Popsána je resuscitace, masáž srdce či umělé dýchání.
Pořad ukazuje, jaké mohou nastat problémy, pokud se děti budou špatně stravovat. Je zde názorně předvedeno, jak by měly děti reagovat, pokud přijdou na to, že spolužáci mají špatné stravovací návyky. V závěru pořadu je i krátký test.
Pořad ukazuje, co všechno je šikana, jak se v případě šikany zachovat, i když jsme pouze její svědci. Je zde názorně předvedeno, do jakých situací se mohou děti dostat, jak v kontextu těchto reálných situací reagují a jak by naopak měly reagovat. V závěru pořadu je i krátký test.
Jak ošetřit odřeniny nebo popáleniny, ke kterým můžeme přijít velmi snadno. V pořadu vystupuje Hurvínek, jeho kamarádi a pan doktor, který je naštěstí zachrání.
Pořad ukazuje, co všechno se může přihodit při nebezpečném sportování. Je zde názorně předvedeno, do jakých situací se děti mohou dostat, jak v kontextu těchto reálných situací reagují a jak by naopak měly reagovat. V závěru pořadu je i krátký test obsahující znalostní úlohy, který je zde i vyhodnocen.
Pořad ukazuje, co všechno se může přihodit při hlídání dětí (mladších sourozenců). Je zde názorně předvedeno, do jakých situací se mohou děti dostat a jak na ně mohou reagovat. V závěru pořadu je i krátký test k tématu.
Pořad ukazuje, co všechno se může přihodit při setkání s cizími lidmi. Je zde názorně předvedeno, do jakých situací se mohou děti dostat, jak v kontextu těchto reálných situací reagují a jak by naopak měly reagovat. V závěru pořadu je i krátký test.
Pořad ukazuje, jak se zachovat, pokud jsou děti samy doma a někdo na ně zazvoní. Je zde názorně předvedeno, do jakých situací se mohou děti dostat, jak v kontextu těchto reálných situací reagují a jak by naopak měly reagovat. V závěru pořadu je i krátký test.
Pořad ukazuje, jak se zachovat, jsme-li svědky dopravní nehody se zraněným dítětem a jak dítě správně resuscitovat. Jsou zde velmi názorně ukázány všechny kroky první pomoci od objevení dopravní nehody až po příjezd záchranné služby.
Jaká jsou zdravotní rizika při zásahu bleskem? Kdy a jak se dá zásah bleskem přežít, jaké jsou nejčastější komplikace, které orgány jsou nejvíce ohroženy, a co se děje v těle při zásahu bleskem? Čím můžeme situaci zkomplikovat? Jak můžeme postižené osobě pomoci? A co naopak nikdy nedělat? Kolik lidí ročně zemře kvůli zásahu bleskem?
Pořad ukazuje, jak se zachovat, ale zároveň i co nedělat, pokud jsme svědkem nebo i přímo obětí otravy. Otrávit se můžeme nejen jedovatou kapalinou, ale také plynem či jinou formou (houby, hadi, apod.).
Pořad ukazuje laickou první pomoc nejen při dopravní nehodě, kdy došlo ke zranění, které je provázeno bezvědomím poraněného, který navíc nedýchá. Názorně je zde předveden celý postup od zavolání záchranné služby přes první pomoc a zaopatření zraněného až do příjezdu sanitky.
13 485
756
4 597
1 301
68
Každý měsíc přibývají na ČT edu desítky nových materiálů pro vaši výuku
Novinky posíláme jednou za měsíc. Nebudeme vám posílat žádný spam. Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů.