Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Znakové systémy a piktogramy

Stupeň vzdělání

Vybrat

Předměty

Vybrat

Délka videa

nerozhoduje do 5 minut do 10 minut do 15 minut do 30 minut do 45 minut nad 45 minut

Našli jsme pro vás videí: 50

Abeceda: Písmeno Q

04:34

Abeceda: Písmeno Q

Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem Q. Názorně ukazuje, jak se toto tiskací písmeno píše, a vyhledává slova tímto písmenem začínající.

Abeceda: Písmeno J

04:27

Abeceda: Písmeno J

Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem J. Učí je, jak se toto tiskací písmeno píše, a uvádí slova začínající tímto písmenem.

Abeceda: Písmeno C

04:35

Abeceda: Písmeno C

Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem C. Učí je, jak se písmeno C píše a jaká slova tímto písmenem začínají.

Abeceda: Písmeno F

04:42

Abeceda: Písmeno F

Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem F. Porovnává rozdíly mezi tiskacími písmeny E, F, L. Učí děti, jak se toto tiskací písmeno píše, a představuje slova začínající tímto písmenem. Obsahuje i celkové shrnutí a zopakování písmen od A do F.

Abeceda: Písmeno G

04:40

Abeceda: Písmeno G

Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem G. Učí je, jak se toto tiskací písmeno píše, určuje rozdíl mezi písmeny C a G, a představuje slova začínající tímto písmenem.

Abeceda: Písmeno Ř

04:33

Abeceda: Písmeno Ř

Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem Ř. Názorně ukazuje, jak se toto tiskací písmeno píše, a vyhledává slova tímto písmenem začínající.

Jak si vyrobit: Číselná skládačka

06:45

Jak si vyrobit: Číselná skládačka

Vyrobit si něco vlastníma rukama je opravdová zábava. Podívejte se, jak si i vy doma můžete vyrobit číselnou skládačku. Budeme potřebovat: papírový talířek nebo tácek, tužku, víčko od PET lahve, nůžky a fixy.

Abeceda: Písmeno W

04:33

Abeceda: Písmeno W

Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem W. Názorně ukazuje, jak se toto tiskací písmeno píše, a vyhledává slova tímto písmenem začínající.

Abeceda: Písmeno CH

04:40

Abeceda: Písmeno CH

Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem CH. Učí děti, jak se toto tiskací písmeno píše a z čeho se skládá. Představuje slova začínající tímto písmenem.

Abeceda: Písmeno Ž

04:38

Abeceda: Písmeno Ž

Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem Ž. Ukazuje, jak se dané tiskací písmeno píše, a vyhledává slova tímto písmenem začínající.

Abeceda: Písmeno B

04:39

Abeceda: Písmeno B

Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem B. Ukazuje, jak se velké písmeno B píše a jaká slova tímto písmenem začínají.

Abeceda: Písmeno Č

04:26

Abeceda: Písmeno Č

Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem Č. Věnuje se tomu, jak se velké tiskací Č píše a jaká slova tímto písmenem začínají.

Abeceda: Písmeno Š

04:36

Abeceda: Písmeno Š

Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem Š. Názorně ukazuje, jak se toto tiskací písmeno píše, a vyhledává slova tímto písmenem začínající.

Abeceda: Písmeno P

04:22

Abeceda: Písmeno P

Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem P. Názorně ukazuje, jak se toto tiskací písmeno píše, a vyhledává slova tímto písmenem začínající.

Abeceda: Písmeno D

04:26

Abeceda: Písmeno D

Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem D. Učí je, jak se toto tiskací písmeno píše, a představuje slova začínající tímto písmenem.

Abeceda: Písmeno H

04:33

Abeceda: Písmeno H

Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem H. Učí děti, jak se toto tiskací písmeno píše, a představuje slova začínající tímto písmenem.

Abeceda: Písmeno A

04:36

Abeceda: Písmeno A

Pořad hravou formou seznamuje děti s prvním písmenem abecedy – A. Věnuje se tomu, jak se velké tiskací A píše a jaká slova tímto písmenem začínají.

Abeceda: Písmeno N

04:29

Abeceda: Písmeno N

Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem N. Po celkové rekapitulaci písmen, které se objevily v předchozích dílech, se pořad zaměřuje na psanou podobu tiskacího písmena N a představuje slova začínající tímto písmenem.

Číslice 1 až 10

04:56

Číslice 1 až 10

V pořadu se děti učí počítat od nuly do deseti. V tomto díle se opakují číslice 1 až 10.

Abeceda

04:30

Abeceda

Opakování některých písmen abecedy a hledání slov začínajících danými písmeny.

Abeceda: Písmeno R

04:10

Abeceda: Písmeno R

Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem R. Názorně ukazuje, jak se toto tiskací písmeno píše, a vyhledává slova tímto písmenem začínající.

Piktogramy

04:27

Piktogramy

Pořad zábavnou formou seznamuje děti s obrázkovým písmem neboli piktogramy. Ukáže a vysvětlí význam následujících piktogramů: šatna, lékař, toaleta, jed nebo smajlík.

Abeceda: Písmeno Y

04:28

Abeceda: Písmeno Y

Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem Y. Určuje rozdíl mezi písmeny I a Y, a ukazuje, jak se toto tiskací písmeno píše.

Abeceda: Písmeno T

04:39

Abeceda: Písmeno T

Pořad hravou formou seznamuje děti s písmenem T. Názorně ukazuje, jak se toto tiskací písmeno píše, a vyhledává slova tímto písmenem začínající.

Načíst další videa
Probíhá načítání