Největší portál vzdělávacích videí v ČR
menu

Francouzský jazyk

Stupeň vzdělání

Vybrat

Témata předmětu

Vybrat

Délka videa

nerozhoduje do 5 minut do 10 minut do 15 minut do 30 minut do 45 minut nad 45 minut

Našli jsme pro vás videí: 20

Strýček Tonton: Mám rád/líbí se mi

04:26

Strýček Tonton: Mám rád/líbí se mi

Příběh o tom, jak strýček Tonton skládá písničku o tom, co má rád. Děti se v krátkém videu naučí francouzskou frázi J’aime bien a slovíčka le chien (pes) a le chat (kočka). Zábavně vzdělávací kurz francouzštiny pro nejmenší je doprovázen rytmickou písničkou s využitím těchto slovíček.

Strýček Tonton: ANO, NE

04:30

Strýček Tonton: ANO, NE

Příběh o tom, jak strýček Tonton vyrábí strouhanku a jak je důležité umět říct francouzsky ne. Děti se v krátkém videu naučí francouzská slovíčka oui a non. Zábavně vzdělávací kurz francouzštiny pro nejmenší je doprovázen rytmickou písničkou s využitím těchto slovíček.

Strýček Tonton: Barvy

04:24

Strýček Tonton: Barvy

Příběh o tom, jak Evžen s Dorou vymalují kuchyni. Děti se v krátkém videu naučí francouzská slovíčka k tématu barev – bleu, blanc, rouge a orange. Zábavně vzdělávací kurz francouzštiny pro nejmenší je doprovázen rytmickou písničkou s využitím těchto slovíček.

Strýček Tonton: To je skvělé

04:26

Strýček Tonton: To je skvělé

Příběh o tom, jak strýček Tonton s Evženem a Dorou vybírají nové křeslo. Děti se v krátkém videu naučí francouzské fráze C’est super (To je skvělé) a C’est nul (To je hrozné). Zábavně vzdělávací kurz francouzštiny pro nejmenší je doprovázen rytmickou písničkou s využitím těchto frází.

Strýček Tonton: Pomoc!

04:36

Strýček Tonton: Pomoc!

Příběh o tom, že není radno půjčovat cizím lidem v parku svůj telefon. Děti se v krátkém videu naučí francouzskou zvolací větu Au secours! a několik slovíček. Zábavně vzdělávací kurz francouzštiny pro nejmenší je doprovázen rytmickou písničkou s využitím této fráze.

Strýček Tonton: To je moje, to je tvoje

04:40

Strýček Tonton: To je moje, to je tvoje

Příběh o tom, jak strýček Tonton společně s Evženem a Dorou třídí ponožky a nakonec se místo toho raději vypraví do kina. Děti se v krátkém videu naučí francouzskou tázací větu C’est à qui? (Čí je to?) a odpovědi C’est à moi (To je moje) a C’est à toi (To je tvoje). Zábavně vzdělávací kurz francouzštiny pro nejmenší je doprovázen rytmickou písničkou s využitím těchto frází.

Strýček Tonton: Au, to bolí!

04:42

Strýček Tonton: Au, to bolí!

Příběh o tom, jak Evžena bolí zub. Děti se v krátkém videu naučí francouzskou větu Aïe, ça fait mal!. Zábavně vzdělávací kurz francouzštiny pro nejmenší je doprovázen rytmickou písničkou s využitím této fráze.

Strýček Tonton: Mluvím francouzsky

04:26

Strýček Tonton: Mluvím francouzsky

Příběh o tom, jak si Evžen s Dorou vzájemně dokazují, kdo umí lépe mluvit francouzsky. Děti se v krátkém videu naučí francouzské fráze Je parle français a Je parle tchèque. Zábavně vzdělávací kurz francouzštiny pro nejmenší je doprovázen rytmickou písničkou s využitím těchto frází.

Strýček Tonton: Jedna, dvě, tři

04:41

Strýček Tonton: Jedna, dvě, tři

Příběh o tom, jak Dora soutěží o vstupenky na koncert svého oblíbeného zpěváka a Evžen jí za pomoci kouzelného plecháčku pomůže se soutěžní otázkou. Děti se v krátkém videu naučí francouzské číslovky un, deux, trois. Zábavně vzdělávací kurz francouzštiny pro nejmenší je doprovázen rytmickou písničkou s využitím těchto číslovek.

Strýček Tonton: Hledám vchod a východ

04:31

Strýček Tonton: Hledám vchod a východ

Příběh o tom, jak strýček Tonton učí Evžena s Dorou francouzské fráze Hledám vchod a Hledám východ. Při výuce mu dojde křída, a tak se děti vypraví do nákupního centra koupit nové křídy. Během návštěvy obchodního centra musejí obě fráze použít v praxi a díky tomu si je zapamatují. Děti si v krátkém videu osvojí větná spojení Je cherche l'entrée a Je cherche la sortie. Zábavně vzdělávací kurz francouzštiny pro nejmenší je doprovázen rytmickou písničkou s využitím obou frází.

Strýček Tonton: Jdeme do ZOO

04:28

Strýček Tonton: Jdeme do ZOO

Příběh o tom, jak jdou Evžen s Dorou do zoo. Děti se v krátkém videu naučí francouzskou frázi On va au zoo a několik slovíček k tématu zvířat. Zábavně vzdělávací kurz francouzštiny pro nejmenší je doprovázen rytmickou písničkou s využitím této slovní zásoby.

Strýček Tonton: Nech toho!

04:06

Strýček Tonton: Nech toho!

Příběh o tom, jak si Dora dobírá Evžena kvůli jeho nové kamarádce. Děti se v krátkém videu naučí francouzskou rozkazovací větu Arrête!. Zábavně vzdělávací kurz francouzštiny pro nejmenší je doprovázen rytmickou písničkou s využitím této fráze.

Načíst další videa
Probíhá načítání